سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399
  • 95/03/25 - 12:41
  • 1929
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشکیل کمیته راهبری تدوین برنامه‌های راهبردی ستاد نرم و هویت‌ساز معاونت علمی

کمیته راهبری تدوین برنامه‌های راهبردی ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه صنعت اسباب بازی تشکیل شد .

کمیته راهبری تدوین برنامه‌های راهبردی ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه صنعت اسباب بازی تشکیل شد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جلسه کمیته فکری صنعت اسباب بازی برگزار شد وبا توجه به اهمیت صنعت اسباب بازی‌و پتانسیل اثرگذاری آن در رشد و ارتقا اقتصادی و فرهنگی کشور، موضوع توسعه صنعت اسباب‌بازی در دستور کار ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی قرار گرفته است.
در جلسه مذکور که با حضور موثر منتخبی از تولیدکنندگان صنعت و کارشناسان حوزه بازی و اسباب بازی  برگزارشد معرفی کلی ساختار، فعالیت ها و انواع حمایت های ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین ارائه مسائل و موضوعات اصلی حوزه صنعت اسباب بازی کشور در حوزه های ایده و طراحی، تولید، توزیع و ترویج مطرح شد.
در این جلسه اظهارنظرهایی از سوی تولیدکنندگان اسباب بازی و فعالین صنعت در رابطه با مشکلات، موانع پیش روی خود مطرح شد.
از جمله پیشنهادات مهم در همین حوزه می توان به  نبود تمرکز و توجه به حوزه صنف اسباب بازی سازان،  پرداختن ستاد به حوزه بازی‌گونه‌سازی  به دلیل اهمیت آن و داشتن سنخیت با حوزه فناوری،  توجه به مهندسی نیاز و مهندسی طراحی صنعتی در بخش‌های توزیع و تولید اسباب‌بازی اشاره کرد.
دیگر پیشنهادات ارائه شده   نیاز به توجه و تمرکز دولت بر بستر سازی و ایجاد زیرساخت در زمینه صنعت اسباب بازی،  عدم توسعه صنعت اسباب بازی با نگاه از بالا به پایین، توجه به توسعه صنعت اسباب‌بازی در ارتباط موثر و اثرگذاری اسباب‌بازی و لوازم کمک آموزشی بر شیوه‌های آموزش معلمان و یادگیری دانش آموزان و  در نظر گرفتن پارامترهای تشویقی و حمایتی از تولیدکنندگان اسباب بازی بومی است.
سلسله جلسات کمیته مذکور به صورت منظم و با همکاری خبرگان و متخصصان صنعت اسباب‌بازی برگزار خواهد شد تا با همفکری ایجاد شده، عوامل اهرمی و کلیدی در صنعت اسباب بازی‌کشور احصاء و ضمن تحلیل عوامل درونی و بیرونی، راهبردهای موثر در جهت رشد صنعت مبتنی بر فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان تدوین شود.
پایان پیام/29

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 15497
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت