سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 95/12/03 - 11:50
  • 1792
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بررسی موضوعات تخصصی در بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران

نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود با کارگاه‌ها و پنل های تخصصی به بررسی موضوعات این حوزه می‌پردازد.

نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود با کارگاه‌ها و پنل های تخصصی به بررسی موضوعات این حوزه می‌پردازد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین روز برگزاری نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود با چهار کارگاه تخصصی همراه است.

در  بخش کارگاه‌های آموزشی اولین بازار نفت گاز و پتروشیمی کارگاه آموزشی رله‌ها و حفاظت شبکه‌های قدرت صنعتی برگزار می‌شود. این کارگاه با موضوعاتی مانند ساختار شبکه قدرت، شبکه زمین الکتریکی و حفاظت، سنسورهای ولتاژ و جریان حفاظت بانک خازنی و هماهنگی حفاظتی  و دیگر موضوعات مرتبط است.
 سرفصل‌های اصلی پتروشیمی کارگاه آموزشی آشنایی با اصول ضد انفجار ATEX  مشتمل بر اصول انفجار و حفاظت در برابر آن، مناطق خطر و دسته‌بندی آن، دسته‌بندی و گروه‌های مختلف تجهیزات، انواع حفاظت تجهیزات در محیط‌های مستعد انفجار گازی، ATEX و ده‌ها سرفصل دیگر است  .

کارگاه کاربرد فناوری نانو در صنایع بالا دستی- عمومی به معرفی ستاد   توسعه فناوری نانو معاونت علمی؛ بررسی اهمیت فناوری‌های نو؛ تعریف فناوری نانو و کاربردهای عمومی؛ اقتصاد فناوری نانو؛ وضعیت اقتصاد فناوری نانو در ایران؛ شرکت‌های بزرگ و فناوری نانو؛ مشکلات موجود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می‌پردازد.

در این کارگاه کاربردهای فناوری نانو در صنایع بالادستی نفت و گاز از جمله نانوپوشش‌ها،  گل حفاری  و  HSE؛ محصولات فناوری نانو مرتبط با صنایع بالادستی نفت و گاز و نیز معرفی سامانه تبادل فناوری نانو مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
پنل تخصصی بازرگانی توسعه ساخت داخل و خودکفایی در صنعت نفت  نیز در دومین روز از نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران با حضور مدیر بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی، رییس عملیات کالا و دبیر شورای خودکفایی مجتمع گاز پارس جنوبی، مدیر هیئت رییسه شرکت تولید پوشش لوله ماهشهر   برگزار می‌شود.

 نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و همچنین ستاد توسعه فناوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، پارک فناوری استان بوشهر و حمایت شرکت‌های مستقر در منطقه، 2 الی 4 اسفندماه سال جاری در منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس جنوبی برگزار می‌شود.

پایان پیام/29

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 21795
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت