غدیر
جهش تولید
امروز : شنبه 18 مرداد 1399
  • 98/02/31 - 14:28
  • 289
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با تصویب و ابلاغ آیین نامه نوآفرین ؛

شرکت‌های نوپا در اقتصاد دیجیتال از معافیت مالیاتی و بیمه‌ای بهره مند می‌شوند

با تصویب آیین نامه توسعه اقتصاد دیجیتال که با هدف تشویق و حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت‌های فعال در این حوزه صورت گرفته است ، کسب و کارهای مذکور از معافیت های مالیاتی و مزایای بیمه ای بهره مند می شوند .

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ایجاد سامانه مشترکی میان این ستاد و وزارت ارتباطات گفت : شرکت های نوپا باید در سامانه مذکور ثبت نام کنند تا پس از ارزیابی و اطمینان از داشتن شرایط لازم، بتوانند از معافیت‌های مالیاتی و مزایای بیمه ای برخواردار شوند . 

وی درباره تصویب این آیین نامه و بهره‌مندی شرکت های نوپا از مزایای آن اظهار داشت :آیین نامه نوآفرین یا آیین نامه حمایت از شرکت های نوپا در اقتصاد دیجیتال، آیین نامه‌ای است که با همکاری سازمان فناوری وزارت ارتباطات و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین شد تا بستر مناسبی برای حمایت ازکسب و کار های نوپا که در شروع فعالیت برای تامین هزینه های مالیات و بیمه و غیره با دشواری مواجه هستند، فراهم کند. 

محمدی با اشاره به این موضوع که تصویب و اجرای این آیین نامه به تسهیل فعالیت  شرکت های نوپا و رفع موانع پیش روی کسب و کار این شرکت ها کمک کند،افزود: بهره مندی از مزایای این آیین نامه منوط به برخوارداری شرکت های نوپا از برخی شرایط ضروری است و ارزیابی درخواست های ارائه شده بر اساس معیار ها و ضوابط معینی صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد : یکی از شرایط تعیین شده در این آیین نامه  مذکور از این قرار است که هر شرکت خصوصی و یا تعاونی در حوزه ict نباید بیش از سه سال از تاریخ  آغاز فعالیت آن گذشته باشد و همچنین حداکثر سرمایه ثبت شده  آن نباید بیش از 2 و نیم میلیارد ریال باشد .

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین خاطر نشان ساخت : یکی دیگر از شرایط  در نظر گرفته شده دراین آیین نامه، این است که موسسان و صاحبان شرکت ها نباید نسبت به توزیع سود خود اقدام نمایند و درآمد شرکت در سال  نیز نباید از 5 میلیارد ریال  بیشتر باشد .

وی همچنین از راه اندازی یک صندوق مستقل برای تامین مالی شرکت های نوپا حوزه اقتصاد دیجیتال خبر داد و گفت :با توجه به پیگیری های انجام شده  و توافقات صورت گرفته در جلسات مشترکی  که در خصوص این موضوع  میان وزارت ارتباطات و صندوق نوآوری و شکوفایی  برگزار شده است، این صندوق به زودی تشکیل می شود.

دبیبرستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین گفت : موانع و مشکلاتی که پیش از این شرکت‌های نوپا با آن مواجه بودند از جمله گرفتن کد اقتصادی مستقل در فضاهای اشتراکی و شتابدهنده ها با اجرای این آیین‌نامه تعدیل و رفع می‌شود.

پایان پیام /26

  • گروه خبری : اخبار,اخبار معاونت ها و مراکز
  • کد خبر : 44204
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت