سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 98/04/24 - 15:23
  • 580
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

کاهش ارزبری اولویت ستاد توسعه زیست‌فناوری است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ستاد به دنبال کاهش ارزبری در کشور است، گفت: یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری کاهش ارزبری از کشور با تولید محصولات زیستی باکیفیت است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره ضرورت کاهش ارزبری در کشور، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک ستادهای فناوری به دنبال تولید محصولات ایرانی با کیفیت با فناوری بومی است که اگر این هدف به صورت کامل محقق شود، ارزبری کشور کاهش چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: یکی از حوزه های مهم در زمینه کاهش ارزبری، تولید داروهای مورد نیاز بیماران است. در این زمینه ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تلاش زیادی کرده است و بر همین اساس تاکنون توانسته‌ایم از خروج عدد بزرگی از ارز کشور جلوگیری کنیم.

به گفته قانعی، اگر بتوانیم مواد اولیه دارویی را در داخل کشور تولید کنیم می توانیم از ارزبری 800 میلیون دلاری جلوگیری کنیم که می توان آن را به عنوان یک دستاورد بزرگ به حساب آورد.

وی همچنین تصریح کرد: وابستگی ایران به محصولات زیستی با حضور شرکت های دانش بنیان کاهش خواهد یافت. محصولاتی که نقش بسزایی در ایجاد ارزش افزوده کشور دارند.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45245
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت