سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 14 مرداد 1399
  • 95/06/17 - 11:06
  • 897
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیر گروه پژوهشی ستاد توسعه زیست فناوری عاونت علمی:

24 درصد بازار منطقه خاورمیانه را داروهای نوترکیب و داروهای بیوتک ایرانی تشکیل می‌دهد

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیر گروه پژوهشی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: داروهای نوترکیب و بیوتک ایرانی، 24 درصد بازار منطقه را تشکیل می دهد.

 رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیر گروه پژوهشی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: داروهای نوترکیب و بیوتک ایرانی، 24 درصد بازار منطقه را تشکیل می دهد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد قره‌یاضی، رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیر گروه پژوهشی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیان کرد: بیشتر صادرات شرکت های بیوتکنولوژی ایران به داروهای نوترکیب و داروهای بیوتک مربوط می شود که این رقم، معادل 43 ملیون دلار است و24 درصد بازار منطقه خاورمیانه را تشکیل می دهد.
وی افزود: شرکت های بیوتکنولوژی ایرانی با شرکت های روسی، آلمانی، هندی و چینی تعامل دارند که درمورد آلمانی ها معمولا دانش فنی خود در تولید مواد بیوتکنولوژیک و مواد نوترکیب را به ایران وارد می کنند.
به گفته قره‌یاضی، تعامل با کشور هندوستان نیز به این شکل است که از این کشور، سخت‌افزارهای کارگاهی و تولیدی و فناوری مورد نیاز به کشور وارد می شود  از کشور روسیه نیز ترکیبی از سخت‌افزارهای کارگاهی و تولیدی و فناوری مورد نیاز و دانش فنی وارد کشور می شود.
پایان پیام/23

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 17551
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت