سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 24 مهر 1400
  • 1398/04/31 - 10:00
  • 977
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

تحریم‌ها رشد زیست فناوری در کشور را متوقف نکرد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ایران با وجود تحریم ها از نظر پیشرفت فناوری های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی دارد به گونه ای که بسیاری از کشورها با وجود برخورداری از همه امکانات هنوز به این پیشرفت نرسیده اند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی بیان کرد: پیشرفت کشورمان در عرصه های علمی بیش از هر چیز به همت دانشمندان ایرانی و تلاش شرکت های خصوصی بستگی دارد.

قانعی با تاکید بر اینکه  در حال حاضر 500 شرکت دانش بنیان در حوزه زیستی در کشور فعال است، عنوان کرد: قرن حاضر قرن زیست فناوری است و کشورهایی می توانند در آینده سربلند هستند که در این تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در حوزه کشاورزی زیستی نیز اکنون کودزیستی در کشور تولید و حتی صادر می شود. با تحقیقاتی که در 40 نقطه کشور انجام داده ایم استفاده از کود زیستی بهره وری و سلامت محصول را در بخش کشاورزی افزایش داده است و در مقابل هزینه های کشاورزی را کاهش می دهد.

قانعی با تاکید بر لزوم استفاده از نهال سالم افزود: زمانی که تولیدکنندگان از نهال سالم استفاده می‌کنند درآمد آنها ۳۵ تا ۶۵ درصد افزایش می یابد و باعث پیشرفت کشاورزی در کشور می شوند.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45371
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت