سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 99/08/06 - 15:33
  • 184
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خانه خلاق در کاشان راه‌اندازی می‌شود

ستاری در شهر کاشان و در جمع خبرنگاران این استان، با اشاره به راه‌اندازی خانه خلاق در این شهر، گفت: تمرکز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شهر کاشان، حمایت از صنایع فرهنگی وخلاق و تولید ماشین‌آلات و تجهیزات فرش ماشینی ایران ساخت در کشور است. تجهیزاتی که با قیمت‌های بالا به کشور وارد می‌شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر یک روزه خود با شهر کاشان در جمع خبرنگاران این شهر با بیان اینکه قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی با قیمت‌های بالایی خریداری می‌شود، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید داخلی این تجهیزات حمایت می‌کند. برخی شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق مستقر در کاشان، ظرفیت های خوبی برای تولید این قطعات و تجهیزات دارند.

به گفته رییس بنیاد ملی نخبگان، باید روی قیمت های بالای خرید این تجهیزات از دیگر کشورها حساس باشیم و با حمایت از تولید داخل، نیازهای این شهر به قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی را تامین کنیم.

ستاری ادامه داد: در سفر امروز شاهد پیشرفت خوبی در شکل‌گیری مراکز نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع نرم و خلاق شهر کاشان هستیم. بیشتر این پیشرفت‌ها در حوزه صنایع خلاق این شهر اتفاق افتاده است. صناعی خلاقی که ظرفیت بالایی در این شهر دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: باید بر روی تولید گل محمدی و اسانس‌های مختلف در شهر کاشان، تمرکز کنیم. این استان شرایط مساعدی برای توسعه صنایع خلاق مختص منطقه خود دارد.

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه تاکید کرد: تولید دستگاه ژاکارد الکترونیک در این شهر هم یکی دیگر از اتفاقات خوب فناورانه در این شهر است. دستگاهی که برای نخستین بار در کشور تولید شده و باید ادامه یابد. ما باید تلاش کنیم نیاز 2 هزار تا 2500 شانه مرود نیاز شهر که تا امروز از دیگر کشورها وارد می شد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع نرم و خلاق خودمان تامین شود.     

ستاری در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط دانش‌بنیان‌ها در تولید واکسن کرونا، گفت: تلاش‌ها در این حوزه با ورود 6 شرکت ادامه دارد، اتفاقات خوبی هم در این زمینه داریم اما قرار است همه اطلاعات در زمینه تولید واکسن کرونا تنها از کانال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,حوزه ریاست,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 70722
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت