سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 99/10/22 - 14:49
  • 649
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بهبهان در مسیر توسعه توانمندی‌های فناورانه گام برداشت؛ ستاری: تلاش می‌کنیم حرکت دانشگاه‌ها برای تحول جامعه سرعت بگیرد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سفر به استان خوزستان از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان بازدید کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حاشیه این بازدید با بیان این‌که حرکت دانشگاه‌ها به سوی حل مشکلات جامعه با خلاقیت و نوآوری شتاب گرفته است گفت: خوشبختانه دانشگاه صنعتی بهبهان و سایر دانشگاه‌های شهرستان در حوزه کارآفرینی فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان، گام‌های مثبت و رو به جلویی برداشته‌اند.

ستاری هدف از حمایت دانشگاه‌ها برای حرکت در مسیر نوآوری، صنایع خلاق و کارآفرینی را سوق دادن دانشگاه‌ها به سوی تحول آفرینی در جامعه دانست و افزود: مهم‌ترین رسالت و فلسفه وجودی دانشگاه، حل مشکلات جامعه و سوق دادن آن به سوی تعالی است. دانشگاه با تربیت نیروی انسانی نخبه، خلاق و کارآفرین، باید نقشی اثریخش در تحول و حل مشکلات محیط پیرامونی‌اش ایفا کند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به حمایت از رونق زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی در استان خوزستان با حمایت از شکل‌گیری حلقه‌های این زنجیره به ویژه در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری استان گفت: خوزستان برای حرکت به سوی دانش‌بنیان شدن آماده است و با توجه به ظرفیت خارق‌العاده نیروی انسانی که در استان وجود دارد، امیدوارم با توافقاتی که با مدیران دانشگاهی بهبان داشتیم، حرکت دانشگاه‌ها به سوی کارآفرینی، حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و صنایع خلاق  دانشگاهی، با توسعه فضای کارآفرینی نوآورانه سرعت بگیرد.

در این سفر استانی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از دستاوردهای فناورانه دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با فعالان فناور دانشگاهی، نکاتی را درباره توسعه کار فناورانه یادآور شد.

 

افتتاح مراکز نوآوری استان خوزستان

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری پس از بازدید از توانمندی‌های فناورانه و گفت‌وگو با فعالان فناور و دانشگاهیان دانشگاه صنعتی خاتم بهبهان، به اهواز می‌رود تا مرکز نوآوری و خلاق و مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز را افتتاح کند.

با افتتاح این مراکز نوآوری فعالیت های نوآورانه دانشگاه رونق می گیرد. بیش از 3 هزار متر مربع فضای کاری مشترک به مرکز نوآوری و خلاق اختصاص دارد. این مرکز قرار است به تیم های دانشجویی خدمات دهد تا ابده ها خود را با کمک منتورها پرورش دهند.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری,معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری,معاونت سیاستگذاری و توسعه
  • کد خبر : 72052
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت