سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 99/10/22 - 11:04
  • 728
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

روز خوب خوزستان؛ 4مرکز نوآوری خلاق و شتابدهی استان گشایش می‌یابد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال مسئولان استانی وارد خوزستان شد تا با افتتاح مراکز شتابدهی و نوآوری فعالیت‌های فناورانه شتاب گیرد.

در بخش نخست این سفر استانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان بازدید می‌کند. پس از آن به دانشگاه شهید چمران اهواز می رود. در این دانشگاه مرکز نوآوری و خلاق و مجتمع خدمات فناوری با حضور ستاری افتتاح می شود. با افتتاح این مراکز فعالیت های نوآورانه دانشگاه رونق می گیرد. بیش از 3 هزار متر مربع فضای کاری مشترک به مرکز نوآوری و خلاق اختصاص دارد. این مرکز قرار است به تیم های دانشجویی خدمات دهد تا ایده ها خود را با کمک منتورها پرورش دهند. همچنین مجتمع خدمات فناوری نیز برای ارتباط صنعت و دانشگاه راه اندازی می شود تا اعضای هیات علمی دانشگاه با کمک آن فعالیت شرکت نو پای خود را رونق دهند.

پارک علم و فناوری خوزستان مقصد بعدی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است. در این پارک نخست از نمایشگاه محصولات فناورانه و دانش بنیان و مرکز نوآوری بازی سازی بازدید می شود. در این پارک با حضور ستاری صندوق پژوهش و فناوری پارک کار خود را آغاز می کند. همچنین ستاری به صورت مجازی در جریان کار و پیشرفت 5 مرکز نوآوری قرار می گیرد.

با حضور معاون علمی و فناوری 2 مرکز نوآوری در پارک علم و فناوری خوزستان افتتاح می شود. مرکز نوآوری اینترنت اشیا یکی از این مراکز است که در حال حاضر 4 تیم در آن مستقر هستند و قرار است با گشایش رسمی آن فعالیت های این حوزه در استان رونق گیرد. مرکز نوآوری و شتابدهی صنایع فرهنگی مرکز بعدی است که با اختصاص 2 هزار متر مربع راه اندازی می شود و 5 تیم در آن مستقر هستند.

همچنین در این سفر تفاهم نامه سرای نوآوری خوزستان منعقد می شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,حوزه ریاست,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری,امور حقوقی و مجلس,دفتر حراست,معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری,معاونت سیاستگذاری و توسعه
  • کد خبر : 72044
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت