سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 12 اسفند 1399
  • 99/08/27 - 08:48
  • 340
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فناوران به نیازهای حوزه رنگ و رزین پاسخ می‌دهند

کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین تلاش می‌کند با ایجاد تعامل میان هسته‌های فناور دانشگاهی و صنایع تحولی ساختاری در این بخش ایجاد کند.

کارخانجات، واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی متعددی در کشور در حوزه رنگ و رزین فعال هستند. همچنین بسیاری از صنایع دیگر نیز به تولیدات این حوزه به عنوان مواد اولیه نیاز دارند. بر این اساس و با توجه به نیاز مبرم این صنعت به فناوری‌های مدرن معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین را تاسیس کرد.

این کانون تلاش کرده است تا با ایجاد هماهنگی بیشتر میان هسته‌های فناور دانشگاهی و کارخانجات و صنایع قدیمی رنگ و رزین، تحولی ساختاری در این بخش ایجاد کند.

این تلاش‌ها با برگزاری جلسات دوره‌ای برای هماهنگی و برنامه‌ریزی و همچنین دعوت از فعالان سرشناس و اساتید دانشگاهی و خبرگان این حوزه آغاز شد.

سازمان‌ها و نهادهای مختلفی هستند که با حوزه کاری این کانون هم‌پوشانی دارند. سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، انجمن رنگ و رزین ایران، شرکت تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان ملی استاندارد ایران، صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تعزیزات حکومتی از جمله این نهادها محسوب می‌شوند.

بر این اساس، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش کرد تا ارتباط و تعامل سازنده با این دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی را افزایش دهد.

چگونگی عرضه سهمیه‌ خریدهای بورسی مواد اولیه شیمیایی و ورق فولادی برای ظروف بسته‌بندی به تولیدکنندگان رنگ و رزین و اصلاح این روش، یکی از برنامه‌های این کانون بوده است که با حضور نماینده کانون در جلسات تصمیم گیری‌های اختصاص سهمیه‌ها، پیگیری شده است.

همچنین با توجه به اهمیت بازار سرمایه این کانون فعالیت‌های مختلفی را برای اصلاح سیستم قیمت‌گذاری مواد در بورس انجام داده است.

اصلاح سیستم و کنترل قیمت رنگ توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دیگر مسئله‌ای بود که در تعامل با سازمان‌های دولتی به نفع فعالان این صنعت، پیگیری شد.

 

ایجاد راه کار و رایزنی با مبادی مربوطه، جهت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید رنگ و رزین و بررسی راه کارهای رفع مشکلات صادرات، نیز از دیگر سرفصل‌های کاری این نهاد به شمار می‌آید.

این کانون در حال حاضر، ضمن دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، از آنها خواسته است تا با بررسی نیازهای فناورانه صنایع مختلف در این حوزه، نسبت به ارائه راه‌حلهای مبتنی بر فناوری و نوآوری، کوشا باشند.

 

گزارش از  مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 71077
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت