شهادت حضرت فاطمه
جهش تولید
امروز : یکشنبه 28 دی 1399
  • 98/11/20 - 11:31
  • 341
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیش از 10 محصول دانش‌بنیان علوم شناختی توسعه یافت

شرکت‌های دانش‌بنیان از مهمترین بازیگران زیست بوم نوآوری و فناوری هستند که حمایت از آنها فعالیت‌ها در این زیست بوم را رونق می‌دهد.این مسیر خودکفایی، بومی‌سازی تجهیزات در حوزه‌های مختلف را تضمین می‌کند. توسعه بیش از 10 محصول دانش‌بنیان حوزه علوم شناختی از اقداماتی است که در این راستا شاهد آن هستیم.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌کوشد با حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه، علاوه بر شناسایی پتانسیل شرکت‌های موجود، نیازهای تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی تامین شود.

 

این ستاد در این مسیر از یک سو تلاش می‌کند با  سیاست  تشویق و ترغیب محققان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد. در نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌های مستمر در سال­های اخیر حدود بیست شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه علوم شناختی همکاری مستقیم با ستاد توسعه علوم شناختی را آغاز کرده‌اند.

 

همچنین با حمایت‌های این ستاد تاکنون بیش از 10 محصول مختلف در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی توسعه یافته و در مجموع 24 دستگاه از جمله سیستم ثبت فعالیت­‌های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) 64 کاناله، سیستم رهگیر چشمی، fNIRS، و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه­ ای از محصولات شرکت‌های دانش بنیان خریداری و در اختیار مراکز علمی و دانشگاهی در سراسر کشور قرار گرفته است.

 

 کمک به طراحی، تولید و ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات در داخل کشور و بومی سازی ابزارآلات فنی و تخصصی و کاهش وابستگی‌ها و صرفه جویی ارزی از اهداف و سیاست‌های این ستاد در راستای همکاری و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های دانش علوم شناختی است.

 

ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری  برای توسعه و گسترش بازارهای دانش بنیان، همواره به حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان ادامه می‌دهد.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

پایان پیام/25


اخبار مرتبط:

*حمایت از تولید محصولات دانش‌بنیان علوم شناختی شتاب می‌گیرد

*ایده‌های برتر به بازار محصولات ایران ساخت علوم شناختی رونق می‌دهد

*ایران به سرعت در مسیر توسعه علوم شناختی در حرکت است/ محصولات شرکت‌های دانش بنیان ایران با کشورهای پیشرفته در رقابت هستند

*ایده‌های حوزه علوم شناختی به محصول تبدیل می شود


  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 49266
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت