غدیر
جهش تولید
امروز : شنبه 18 مرداد 1399
  • 98/09/13 - 11:45
  • 1259
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

«نوآوردگاه فین‌تک» برگزار می‌شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نوآوردگاه فین‌تک برگزار می‌شود. این رویداد با هدف شناسایی افراد خلاق و خوش‌فکر این حوزه 27 تا 29 آذرماه در کارخانه نوآوری آزادی برگزار خواهد شد.

اگر به خبرهای مربوط به استارتاپ‌ها علاقمند باشید و آن‌ها را دنبال کنید احتمالا یکی از کلماتی که این روزها زیاد درباره آن شنیده‌اید کلمه «فین‌تک» است. اصطلاح فین‌تک یا «فناوری مالی» به شکل فزاینده‌ای در رسانه‌ها و در گفتگوهای گاه به گاه محافل تکنولوژی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شاید هنوز بسیاری از ما با این اصطلاح آشنا نباشیم؛ اما به هیچ وجه نمی‌توان اهمیت آن را انکار کرد. در واقع فین‌تک یا فناوری مالی به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. نوآوردگاه هم فضایی است برای کسانی‌که در حوزه فین‌تک ایده‌های خلاقانه‌ای دارند؛ اما شرایط ارائه و عرضه آن را ندارند. در این رویداد فناورانه سه روزه توانایی مالکان ایده‌های نو در حوزه فین‌تک محک زده می‌شود.

در این نوآوردگاه، افراد و یا تیم‌های خلاق ایده‌های اولیه خود را پرورش و در جمع ارائه می‌دهند و با دیگر تیم‌هایی که تجربه چنین اقدامات را داشتند آشنا می‌شوند. این کار به «شناسایی تیم‌های با پتانسیل بالا در حوزه فین‌تک»، «شناسایی افراد خلاق و خوش‌فکر» و «شناسایی و ارائه فرصت‌های موجود به استارتاپ‌ها در حوزه فین‌تک» منجر می‌شود.

«ایجاد یک شبکه بین افراد و استارتاپ‌ها» و «آشنایی با خدمات آی‌فینک و شرکت خدمات انفورماتیک کشور» از دیگر اهداف برگزاری نوآوردگاه فین‌تک است.

مخاطبان این رویداد فناورانه «تیم‌های استارتاپی»، «تیم‌های فین‌تکی»، «متخصصان حوزه فین‌تک»، «متخصصان حوزه کسب‌وکار» و «متخصصان فنی (برنامه نویسان، UI/UX و .....)» هستند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23


اخبار مرتبط:

فین‌تک چیست و چرا اینقدر مهم شده است؟

صفر تا صد فین‌تک

فین تک چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

نگاه فعالان فین تک و مسئولان دولتی به قانون گذاری چیست


  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 47835
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت