سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400
  • 1398/12/25 - 10:03
  • 567
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارائه خدمات تشخیصی کرونا ویروس سرعت گرفت

یکی از اولویت‌های این روزهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعال کردن پویش ملی مبارزه با کرونا ویروس با هم‌افزایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در کشور است. این هدف هم در همکاری‌های مشترک معاونت علمی و فناوری با دیگر نهادها عملیاتی شده است.

یکی از این اقدامات، تقویت توان تشخیصی کشور برای شناسایی ویروس کرونا با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکار می کند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تشخیص سریع بیماری در افراد مشکوک به ابتلا به این ویروس، بسیار مهم است. در این زمینه، دسترسی به آزمایشگاه های مطمئن و مجهز به دستگاه های آنالیز ویروس، از اولویت بالایی برخوردار است.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز با توجه به پوشش سراسری آزمایشگاه‌ها در کشور، توان خود را برای تأمین تجهیزات و آزمایشگاه برای این منظور به کار گرفته است.

بر این اساس، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری آزمایشگاه‌های عضو، تجهیزات کاربردی در شناسایی ویروس کرونا از آزمایشگاه‌های عضو شبکه جمع‌آوری و در فضاهای پیش‌بینی شده به صورت اتاق تمیز (Clean Room) مستقر می‌کنند تا امکان ارایه خدمات تشخیصی با حجم بالا به صورت متمرکز برای ستاد مبارزه با کرونا فراهم شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرده است و تا کنون اطلاعات 600 مجموعه آزمایشگاهی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های بخش خصوصی در سراسر کشور با بیش از 13هزار دستگاه را گردآوری و در دسترس پژوهشگران و صنایع کشور قرار داده است.

پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نشانی www.labsnet.ir در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

دو هفته دیگر تست‌های بالینی داروی کرونا مشخص می‌شود

7 نکته و توصیه مهم سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کرونا

کیت‌های تشخیص کرونای ایرانی روانه بازار می‌شود

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 49959
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت