غدیر
جهش تولید
امروز : شنبه 18 مرداد 1399
  • 98/07/22 - 09:52
  • 604
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری‌های مالی توسعه می‌یابد

با امضای یک تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک رفاه کارگران، استارتاپ های مبتنی بر فناوری‌ها و کسب و کارهای اینترنتی حوزه مالی تقویت می شوند.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستاي تحقق سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي، تفاهمنامه همكاري بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به نمايندگي حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری و بانک رفاه کارگران به نمایندگی محمد علی سهمانی منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف به كارگيري ظرفيتهاي طرفین برای رشد سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات و خدمات دانش بنيان و فناورانه در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي به امضا رسید.

در این تفاهم نامه آمده است: «همکاری برای تامین مالی و سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان و راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و پژوهش و فناوری»، «همكاري برای استفاده از خدمات و محصولات شرکتهای دانش بنیان و ستاد های توسعه فناوری در حوزه های کاری مرتبط با طرفین تفاهمنامه از جمله فناوری‌های مالی(فین ‌تک)، فناوری اطلاعات، بلاکچین، فناوری های پیشرفته در حوزه سلامت» از جمله تعهداتی است که طرفین پس از امضای این تفاهم نامه، ملزم به اجرای آن هستند.

همچنین، «پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به ویژه در بخش‌های سلامت و فناوری‌های مالی از منابع صندوق توسعه ملی، بانک یا سایر منابع بر اساس ضوابط جاری بانک» و «همکاری در راستای ایجاد مرکز شتابدهی نوآوری» از دیگر تعهدات طرفین امضای تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه آمده است که طرفین باید در زمینه همکاری برای برگزاری رویدادهای نوآورانه مشترک( از جمله استارتاپ ویکند و...) را فراهم و از ظرفیت‌های متقابل پژوهش‌های کاربردی در زمینه ایجاد و تقویت استارتاپ‌ها با تاکید بر فناوری‌های مالی و طراحی مدل کسب و کار اینترنتی در حوزه‌های مالی و سلامت موجود در دستگاه خود استفاده کنند.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 46942
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت