سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 96/12/09 - 11:12
  • 1374
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

امضای تفاهم نامه بین ستادفناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با معاونت اجتماعی قوه قضاییه

در راستای تفاهم‌نامه‌ای که میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به امضا رسید،شکل‌دهی زیست‌بوم کارآفرینی در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور مورد توجه قرار گرفت.


در راستای تفاهم‌نامه‌ای که میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به امضا رسید،شکل‌دهی زیست‌بوم کارآفرینی در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور مورد توجه قرار گرفت.
به گزارش مرکزارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ، با توجه به نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور وضرورت تقویت زیرساخت‌های علمی و فناوری کشور در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی به نمایندگی سید محمدحسین سجادی نیری و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به نمایندگی مهدی افتخاری امضا شد.
این تفاهم‌نامه در راستای شکل‌دهی زیست‌بوم کارآفرینی در حوزه پیگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، استفاده از ظرفیت‌های تولید محتوای دیجیتال، هنر، فناوری در جهت ارتقای سبک زندگی اسلامی- ایرانی و توسعه کسب‌وکارهای اجتماعی و مبتنی بر دانش و فناوری به امضا رسیده است.
 
از محورهای این تفاهم‌نامه می‌توان به برگزاری سمینارهای آموزشی و نشست‌های تخصصی در راستای تولید و ترویج ادبیات مرتبط با فناوری‌های نرم، فناوری‌های مبتنی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از جرم، فناوری‌های ارتقادهنده سبک زندگی و فناوری‌های مورد استفاده از حوزه فرهنگ‌سازی عمومی؛ تشکیل اتاق‌های فکر مشترک؛ برگزاری اردوها و بازدیدهای دانشجویان، اساتید و نخبگان از مراکز پیشگیری از جرم کشور و مراکز فناور در راستای ایجاد فضای همکاری طرفین در جهت استفاده از ظرفیت‌های طرفین در راستای نیل به اهداف تفاهم‌نامه اشاره کرد.
 
 
تعهدات ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز
بر اساس این تفاهم‌نامه ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی متعهد به همکاری در راه‌اندازی شتابدهنده تخصصی حوزه کارآفرینی اجتماعی و مراکز شکوفایی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق ارائه مشاوره‌های راهبردی، تأمین بخشی از منابع و سرمایه بذری شرکت‌های نوپا در مرحله شتابدهی به صلاحدید ستاد می‌شود.
از دیگر تعهدات ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی می‌توان به برقراری زمینه‌های تشویقی برای شرکت‌ها و استارتاپ های حوزه پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی، حمایت از اتاق‌های فکر فناوری‌های نرم در صورت صلاحدید این ستاد اشاره کرد. 

تعهدات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه طبق این تفاهم‌نامه متعهد به در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های ملی و استانی در راستای راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی و مراکز شکوفایی بر طبق مصوبات کارگروه اجرایی، همکاری در خصوص تشکیل اتاق‌های فکر صنایع فرهنگی و بررسی روش‌های ارتقاء کارآفرینی فرهنگی و اجتماعی در کشور مبتنی بر ارتقاء سبک زندگی و هویت بومی و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
از دیگر تعهدات این معاونت هدایت تیم‌ها و مؤسسات به سمت تأسیس و راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا؛ همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت کسب‌وکار، منتورینگ، مدیریت شتاب‌دهنده‌ها و سایر آموزش‌های توسعه فناوری و کسب‌وکارهای فرهنگی و اجتماعی؛ حمایت از تولید محتوا، برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای موجود برای ترویج و گفتمان سازی و نشر محتوا در حوزه فناوری‌های نرم و فرهنگی است.
همچنین از دیگر این تعهدات این معاونت می‌توان به پیگیری، همکاری و برگزاری فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی- ترویجی کارآفرینی مانند رویدادهای استارتاپی فرهنگی و اجتماعی؛ تسهیل شرایط اعطای مجوزهای کسب‌وکار به تیم‌ها و استارتاپ های معرفی‌شده از سوی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا اشاره کرد.
 
پایان پیام/29

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 32337
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت