سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 10 مهر 1399
  • 99/05/22 - 09:46
  • 247
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ توان فناورانه صنایع کوچک تقویت می‌شود

معاونت علمی و فناری ریاست‌‎جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای نوین، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضاء کردند. این تفاهم‌نامه در روز ملی صنایع کوچک به امضاء رسید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  صنعتی در حوزه صنایع کوچک قرار می‌گیرد. بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، همکاری‌های گسترده‌ای را با وزارت صنعت،معدن و تجارت و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی آغاز کرده است.

با توجه به نقش بنگاه‌­های کوچک و متوسط فناور در توسعه اقتصاد دانش ­بنیان و زیست­ بوم نوآوری و کارآفرینی کشور و به منظور هم­‌افزایی و توسعه همکاری­‌ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌­های صنعتی ايران با هدف شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای نوین، در روز ملی صنایع کوچک، تفاهم­‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه به منظور توسعه و نفوذ فناوری‌­های نوین در بین صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور و ارتقاء سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی به امضاء رسید. ایجاد بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت­‌های مورد نیاز نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب و کار، یکی دیگر از اهداف این موافقت‌نامه بود.

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری­سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و محسن صالحی­ نیا معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌‌های صنعتی ايران این تفاهم‌نامه را امضاء کردند.

بهره‌­گیری از ظرفیت­‌های طرفین برای تقویت و توسعه زیرساخت مورد نیاز مراکز نوآوری و مراکز فنی‌تخصصی که نقش پشتیبان فناوری را ایفا می‌کنند از جمله دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.
بهره‌­گیری از ظرفیت استارتاپ‌ها، واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و شرکت­های دانش‌بنیان و ایجاد کسب و کارهای نوین تقاضامحور از جمله دیگر اهدافی است که برای این سند همکاری تعیین شده است.  
برآورد نیازها و چالش­های فناورانه صنایع و معرفی مکان­هایی با استانداردهای مشخص شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهت ایجاد مراکز نوآوری تخصصی، مورد دیگری بود که دو طرف برای تحقق آن همکاری خواهند کرد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این تفاهم­‌نامه، حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، مراکز فنی‌تخصصی کارآفرینی و کسب و کار و مراکز و شهرک‌های فناوری پیشرفته را بر عهده دارد. به­ منظور تحقق اهداف این تفاهم نامه، دو طرف شورای راهبری تشکیل می‌دهند. نمایندگان تام الااختیار از دو نهاد امضاء کننده تفاهم‌نامه در این شورای راهبری عضویت دارند. این تفاهم­نامه در 11 ماده، 8 صفحه و 3 نسخه در در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضاء طرفین تفاهم رسید.

 

پایان پیام/33

اخبار مرتبط:

دستگاه نشرآوایی «ایران ساخت» شد

حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واردات بی رویه را محدود کرد

اطلاع رسانی در خصوص سیاستهای حمایتی دوره هفتم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

لیزینگ خرید تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

 

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 69341
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت