سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 99/07/29 - 09:03
  • 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تجهیزات سرچاهی دانش‌بنیان به نیاز صنایع نفت و گاز پاسخ داد

یکی از بنیانگذاران و پیشگامان در عرصه ساخت تجهیزات سرچاهی است و تولید انواع این تجهیزات برای تزریق به صنعت نفت و گاز را در اولویت کاری خود قرار داد. محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌شود. این کار از واردات این محصولات به کشور جلوگیری کرده است.

سال 80 بود که با هدف ساخت تجهيزات مختلف سرچاهی پا به عرصه تولید گذاشت و کار خود را با یک شریک خارجی شروع کرد و پس از مدتی با خرید سهام شریک غیر ایرانی خود، یک تنه مسیر توسعه تجهیزات فناورانه سرچاهی را ادامه داد. سرویس خدمات سرچاهی برای سرویس‌دهی به دكل‌های حفاری، تعمیراتی و تعمیر و نگهداریی چاه‌های تولیدی با تکمیل چاه ارائه می‌شود.

شرکت دانش‌بنیان فناوری تجهیزات سرچاهی از بنیانگذاران و پیشگامان ساخت تجهیزاتی مانند «تاج چاه شیرآلات فشار قوی» و «شیرهای دروازه‌ای» مطابق با استانداردهای جهانی است. اين شركت با دارا بودن ماشين‌آلات مدرن و پیشرفته خود، دستگاه‌های تست هيدرواستاتيك، گاز و با اتکا به توانمندی‌های مهندسی، قابليت توليد تمام محصولات و تجهیزات چاهی مطابق با استانداردهای جهانی را دارد.

به گفته علیرضا فلسفی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، این شرکت در مسیر فناورانه خود به حدی پیشرفت کرد که همه مواد اوليه ساخت تجهيزات سرچاهی را با اتکا به توان داخلی تامین کرد. این در حالی است که پیش از این همه این مواد، از کشورهاي انگليس، سنگاپور و آمريکا خريداری می‌شد.

این فعال فناور می‌گوید: شرکت ما به عنوان یکی از برترین و بزرگترین تولیدکنندگان داخلی کشور در زمینه طراحی و تولیدات تجهیزات سر چاهی و تاج چاه تاکنون موفق به اخذ تاییدیه‌های فنی برای محصولات خود شده است. این محصولات، به خوداتکایی صنایع مادر منجر شده است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 70536
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت