شهادت حضرت فاطمه
جهش تولید
امروز : یکشنبه 28 دی 1399
  • 99/03/12 - 12:57
  • 622
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تحقیقات آزمایشگاهی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بین‌المللی ارتقا می‌یابد

یکی از ضروریات توسعه خدمات علمی و فناورانه در دنیا، افزایش تعاملات بین‌المللی است. تعاملاتی در قالب رصد و پایش به‌روزترین دستاوردها و به‌کارگیری آنها در ارائه خدمات. خدمات آزمایشگاهی هم که یکی از تحول‌پذیرترین علوم‌ روز دنیا است از این قاعده مستثنی نیست.

«یکی از اولویت‌های شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتقای تحقیقات آزمایشگاهی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بین‌المللی است. بهره‌مندی از توانمندی‌ها و خدمات آزمایشگاهی دیگر کشورها به منظور ارتقای تحقیقات و پژوهش‌های کشور، یکی از محورهای همکاری‌های بین‌المللی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی است.» رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این مطلب، گفت: امسال تلاش می کنیم تعاملات بین‌المللی شبکه را افزایش دهیم.

به گفته وی، یکی از این اولویت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دیگر کشورها برای ارتقای سطح ارائه خدمات آزمایشگاهی به جامعه است.

البته این کار به صورت دو سویه اجرایی می شود به این معنی که هم دسترسی به خدمات آزمایشگاهی ایران برای دیگر کشورها تسهیل می شود و هم از تحقیقات بین‌المللی برای ارتقای خدمات آزمایشگاهی داخل کشور بهره گرفته خواهد شد.

اسدی‌فرد ادامه داد: برخی کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت دارای تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی هستند و تلاش می‌کنیم در بستر افزایش تعامل و همکاری‌های آزمایشگاهی با این کشورها، موارد ضعف کشور در این حوزه را برطرف کنیم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

پیوستن ۴۰ مجموعه جدید به شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

معرفی نحوه استفاده از تخفیف‌ های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی

کیت‌های تشخیصی کرونا در شبکه آزمایشگاهی کشور استاندارد است

 

  • گروه خبری : اخبار,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 51315
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت