غدیر
جهش تولید
امروز : یکشنبه 19 مرداد 1399
  • 97/12/01 - 13:09
  • 490
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تدوین طرح‌های توسعه‌ای فناورانه حوزه آب عامل اشتغالزایی است

با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار و محرومیت زدایی، طرح های توسعه ای با اجرای پروژه های فناورانه حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تدوین می شود.

 

با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار و محرومیت زدایی، طرح های توسعه ای با اجرای پروژه های فناورانه حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تدوین می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در دومین نشست بررسی و ارائه طرح های فناورانه جهت اجرا در مناطق قلعه گنج، قصرقند و زهک در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان این محورها بررسی شد.

 در این نشست پس از ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه هایی از جمله تهیه اطلاعات جغرافیایی، شاخص‌های جمعیتی، وضیعت موجود (منابع آب، محصولات کشاورزی، اشتغال، زیرساخت ها،دامداری ) و ارائه پتانسیل های موجود در این مناطق توسط مجریان ارایه شد .

همچنین به موضوعاتی از جمله روش و مصادیق ارائه پروژه های مرتبط با حوزه های ستاد از جمله ارائه طرح های فناورانه در حوزه تأمین آب شرب و تصفیه فاضلاب، کشت گلخانه ای، پرورش ماهی در قفس، ارائه طرح مدیریت آبخیزداری، تولید خوراک دام از سرشاخه های نیشکر، تهیه بسترکشت نخیلات و اولویت های ضروری با نگاه اشتغال زایی پایدار و محرومیت زدایی پرداخته شد.

این نشست با حضور اعضاء ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، نماینده موسسه تحقیقات خاک و آب ، مجریان و مشاوران 3 طرح آبادانی و پیشرفت در مناطق قلعه گنج، قصرقند و زهک در محل این ستاد برگزار شد .

پایان پیام /26

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 42430
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت