شهادت حضرت فاطمه
جهش تولید
امروز : یکشنبه 28 دی 1399
  • 99/09/05 - 11:33
  • 256
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جوانان سیستان و بلوچستان جایگزینی برای محصولی آمریکایی ساختند

افزایش نفوذ فناوری در مناطق گوناگون کشور یکی از راهبردهای اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است.

پس از سفرهای متعدد سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان سیستان و بلوچستان، مراکز مختلف زیست‌بوم نوآوری استان از جمله خانه خلاق و مرکز شتابدهی تاسیس شد.

فن بازار اما اصلی‌ترین بازوی تبادل تجاری فناوری در کشور محسوب می‌شود. نماینده استانی فن‌بازار در سیستان و بلوچستان با تکیه بر دانش بومی شرکت‌های دانش‌بنیان بسیاری از محصولات دانش‌بنیان را عرضه کرده است تا این استان بتواند نقشی تاثیر گذار در توسعه نفوذ فناوری در سراسر کشور ایفا کند.

یک «منبع تغذیه واحدهای گازی با 4 منبع اصلی و 4 منبع پشتیبان» از جمله این محصولات است. این منبع تغذیه از امکان جایگزینی اتوماتیک منابع، برخوردار است و جایگزین یک دستگاه آمریکایی شده است که پیش از این از خارج وارد می‌شد.

پس از تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی از فروش این محصول به کشورمان خودداری کردند. بر این اساس یک شرکت دانش‌بنیان با تکیه بر استعداد جوانان فناور استان سیستان و بلوچستان، این محصول را بومی‌سازی کرد.

فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز فراخوانی صادر کرد تا در صورت تمایل واحدهای صنعتی سراسر کشور، با تماس با این فن بازار، بتوانند از این محصول ایرانی، بهره‌مند شوند.

دستگاه ضد عفونی با اشعه uvc ، سیستم کنترل دسترسی هوشمند جایگزین قفل و کلید و دستگاه کنورتو DC/DC مخصوص تغذیه بی‌سیم پست‌های انتقال و فوق توزیع،  از جمله دیگر محصولات دانش‌بنیان و فناوری است که به همت جوانان متخصص این استان ساخته شده‌اند.

واحدهای صنعتی و علاقه‌مندان به کسب جزئیات و اطلاعات بیشتر، می‌توانند به سایت شبکه فن بازار استان سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

 

گزارش از  مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 71222

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت