سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 10 مهر 1399
  • 99/05/22 - 13:52
  • 227
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

حمایت از استارتاپ‌های هنرهای نمایشی رونق می‌یابد

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به منظور رونق اقتصادی در حوزه هنرهای نمایشی و حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق فعال در این حوزه، یک تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با افزایش تعداد شرکت‌های خلاق، موضوع اقتصاد هنر و توسعه زیست‌بوم حمایت از شرکت‌های خلاق، هر روز اهمیت بیشتری می‌یابد. به منظور گسترش و توسعه هنرهاي نمايشی به‌ویژه تئاتر در كشور و همچنين رونق اقتصادی در اين حوزه، یک تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.

 

ایجاد تحول در حوزه هنرهای نمایشی به کمک شرکت‌های خلاق

ایجاد تحول و شکوفایی بیشتر در هنرهای نمایشی کشور برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است. همچنین دو طرف توافق کردند که در جهت ایجاد بستر مساعد برای تاثیر فناوری­‌های نو بر جشنواره‌ها به خصوص جشنواره بين المللی تئاتر فجر تلاش کنند.

 

تغییر درشیوه تولید وارائه‌ی جشنواره‌های تئاتر به ویژه سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از طریق رسانه‌های برخط، با کمک شرکت‌های خلاق و فرهنگی دیگر محور این تفاهم نامه بود. همچنین مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بر اساس این سند همکاری، متعهد شد تا برای ایجاد زمینه لازم برای تسهیل دسترسی کارشناسان علمی به مطالب، اطلاعات و آمار جشنواره‌ها، همکاری کند.

برگزاری جلسات منظم و گزارش‌گیری از فعالیت كارگروه‌ها و تلاش برای رفع موانع اداری در مسیر تحقق برنامه­های موضوع این تفاهم‌نامه، از جمله دیگر مواردی بود که این مرکز بر اساس این تفاهم‌نامه برای تحقق آن تلاش می‌کند. ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متعهد شد تا در معرفي شركت‌هاي خلاق و فناوري‌هاي نرم در جهت هم‌افزايي برای تحقق اهداف این تفاهم‌نامه همکاری کند. همچنین دو طرف برای راه‌اندازي امکانات مورد نياز شرکت‌های فناور، خلاق و استارتاپ‌ها در جهت، رونق هنرهای نمایشی همکاری کنند. 

این دو نهاد، همچنین برای ایجاد کارگروه مشترک برای بررسی ظرفیت­ها، مزیت­ها و امکانات علمی و هنری، به توافق رسیدند. مدت‌زمان تفاهم‌نامه از زمان امضاء برای يك سال هجري شمسی تعيين شده است. این تفاهم‌نامه در هفت ماده و سه نسخه به امضای محمد حسین سجادی نیری و قادر آشنا رسید.

 

پایان پیام/33

اخبار مرتبط:

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز: برگزیدگان رویداد سینمایی «خلق-ایده» تحت حمایت‌ معاونت علمی قرار می‌گیرند

جزئیات برنامه حمایتی ستادتوسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در سال۹۷

۷۹ شرکت در استان مرکزی موفق به کسب مجوز و تاییدیه محصول دانش‌بنیان شدند

۱۱ شرکت‌ فناور برای توسعه دانشگاه پیشگام شدند؛ گزارش گردهمایی هم‌آفرینی

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 69354
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت