سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 12 اسفند 1399
  • 98/06/16 - 09:45
  • 1072
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دانش‌بنیان‌ها به تامین نیازهای صنعت دریایی سرعت می‌دهند

با برگزاری نخستین رویداد تقاضا محور صنایع دریایی کشور، نیازها و خلاهای موجود در حوزه ساخت و تامین قطعات و سامانه‌های مورد نیاز حوزه دریایی شناسایی شد.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین رویداد تقاضا محور صنایع دریایی کشور با حضور شرکت ها و سازمان های دریایی و با حمایت ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و شرکت فن بازار بین الملل ایرانیان برگزار شد.

این رویداد در حوزه های مختلفی چون ریخته گری، شکل دهی (فورج)، ماشین کاری دقیق، مونتاژ سیستم و مواد پیشرفته برگزار شد. برگزاری نمایشگاه نیازمندی های احصاء شده صنایع فعال در حوزه پیشرانه های دریایی از برنامه های جانبی این رویداد بود. 

در این رویداد، 70 دسته محصول با حجم ریالی  بالغ بر 500 میلیارد ریال ارائه و با استقبال گسترده بازیگران حوزه دریایی و حوزه ساخت و تولید کشور همراه شد. در حاشیه این رویداد بیش از 40 جلسه رودررو میان صنایع متقاضی و تولید کنندگان و فناوران برگزار شد. این نشست های رودررو به انعقاد 15 تفاهم نامه همکاری به ارزش 50 میلیارد ریال منجر شد. 

در مراسم افتتاحیه این رویداد، از نرم افزار مدیریت دانش دریایی که با حمایت موسسه رده بندی ایرانیان تهیه شده است رونمایی شد. این نرم افزار با کاربری در حوزه سیستم های مدیریت دریایی نظیرMLC ، ISPS و ISM (سیستم های مدیریت ایمنی، امنیت و کار دریایی) توسعه یافته است.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 46309
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت