سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 99/07/30 - 14:50
  • 120
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دانش‌بنیان‌ها به حوزه تعمیر و تولید پمپ‌های درون‌چاهی در صنعت نفت ورود کردند

شرکتی دانش‌بنیان به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در صنعت نفت و گاز، در مسیر تولید پمپ‌های درون چاهی ESP، PCP و ESPCP و همچنین پمپ‌های انتقال سیال و نفت قدم برداشته است. محصولاتی پرکاربرد در صنعت نفت و گاز که هم اکنون از خارج کشور تامین می‌شوند.

شرکت پادیاب تجهیز از سال 76 فعالیت خود را شروع کرد و در این 23 سال توانسته خدمات مختلفی را در زمینه فرازآوری مصنوعی و پمپ‌های درون‌چاهی صنعت نفت وگاز، مطالعات آبی و زيست‌محيطی، اکتشاف نفت و گاز و معدن ارائه کند. البته فعالیت در حوزه‌های دیگری مانند جمع‌آوری، پردازش، تحليل و تفسير داده‌های ژئوفيزيکی و زمين شناسی و غیره هم از دیگر خدمات این شرکت است.

این شرکت تاکنون موفق شده خدمات تخصصی مهندسی و طراحی، نصب، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیرات پمپ‌های درون‌چاهی ESP را به طور کامل بومی سازی کند و امروز همه این خدمات توسط مهندسان آموزش‌دیده ایرانی مطابق با استانداردهای رو دنیا ارائه می‌شود.

به گفته هومن سراجی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان پادیاب تجهیز، کارخانه تخصصی تعمیر و ساخت پمپ‌های درون‌چاهی ESP این شرکت در شهر اهواز احداث شده و فاز نخست آن به مرحله بهره‌برداری رسیده است و به زودی همه خدمات مربوط به تعمیر و تست تجهیزات مختلف مجموعه پمپ‌های درون‌چاهی ESP در این کارخانه صورت می‌گیرد. فرآیند ساخت و تولید این محصولات نیز برای نخستین بار در کشور در این کارخانه برنامه‌ریزی شده و اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته است و این امر به زودی محقق خواهد شد.

او می‌گوید: این شرکت علاوه بر صنعت نفت و گاز در صنعت آب و فاصلاب و محیط زیست و همچنین ژئوفیزیک و معدن نیز فعالیت دارد و از شرکتهای شناخته شده در این زمینه به شمار می رود.

‌سراجی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، می‌گوید: ما در این شرکت علاوه بر خدمات فرازآوری مصنوعی و پمپ‌های درون چاهی ESP  در صنعت نفت و چاه‌های نفتی، در زمینه استفاده از پمپ ‌های درون چاهی ESP در پروژه های انرژی زمین گرمایی و همچنین تولید آب‌‌های ژرف، خدمات مهندسی و  تجهيزات و ابزار مربوطه را ارائه می‌دهیم.

این فعال فناور ادامه می‌دهد: در صنعت نفت و گاز و حوزه فرازآوری مصنوعی و به خصوص پمپ‌های درون‌چاهی ESP این شرکت با بیش از 15 سال سابقه تخصصی در این زمینه به عنوان شرکتی برتر و پیشرو شناخته می‌شود و همواره در حال توسعه دانش و خدمات خود است.

‌سراجی همچنین می‌گوید: با اقدامات صورت گرفته در خصوص بومی‌سازی و ساخت داخل تجهیزات مجموعه پمپ درون‌چاهی‌ ESP و همچنین احداث کارخانه تخصصی در شهر اهواز، این شرکت به زودی به عنوان اولین سازنده پمپ‌های درون چاهی ESP، PCP و ESPCP ، پمپ‌های انتقال سیال و نفت در ایران شناخته خواهد شد.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 70617
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت