سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 19 مرداد 1399
  • 97/12/15 - 09:36
  • 424
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به‌منظور توانمندسازی و ارائه خدمات تجاری‌سازی؛

دانش‌بنیان‌ها تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان به‌منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان ودر راستای تقویت زیرساخت، مدیریت بنگاه و توسعه بازار این شرکت‌ها اقدام به حمایت از دریافت خدمات تجاری‌سازی کرده است.

 

 

 مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان به‌منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان ودر راستای تقویت زیرساخت، مدیریت بنگاه و توسعه بازار این شرکت‌ها اقدام به حمایت از دریافت خدمات تجاری‌سازی کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، حمایت های مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان در قالب طراحی صنعتی، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تهیه گزارش های تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهینامه ها و حسابداری ارائه می شود .

 

یکی از مواردی که کمک ویژه‌ای به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان می‌کند طراحی صنعتی مناسب محصولات دانش‌بنیان است. طراحی صنعتی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می کند. بنابراین طراحی صنعتی و بسته‌بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و بازار سازی محصولات شرکت‌ها است.

 

به علاوه یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گذاران و مشتریان و همچنین ارائه در نمایشگاه‌ها، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) است که ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی محصول را به نمایش می‌گذارد. دمو، نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد.

 

همچنین حسابداری، تنظیم صورت‌های مالی، تحریر دفاتر قانونی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تصحیح ساختارهای مالی نیز از ابزارهای مهم تقویت زیرساخت‌ها  شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 

تهیه گزارش های تحقیقات بازار و نیاز سنجی مجوزها و گواهی نامه ها نیز از ابزارهای مهم برای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان است

 

ارائه این خدمات به‌صورت بلاعوض(در پایان کار و بعد از تایید) و طی شرایطی به شرکت‌های دانش‌بنیان با درآمد کمتر از 50 میلیارد ریال(در آخرین سال مالی در اظهارنامه) تعلق می‌گیرد .(به شرکت های دانش بنیان با درآمد بالاتر از ۵۰ میلیارد ریال به صورت آزاد و بدون تسهیلات ارائه می گردد)

 

از جمله شرایط تخصیص این تسهیلات بلاعوض ، 50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی و ساخت نسخه نمایشی محصول تا سقف 100 میلیون ریال، 50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان تا سقف 150 میلیون ریال، 50 درصد از هزینه‌های مربوط به خدمت تحقیقات بازار تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال، ۹۰ درصد از هزینه‌های مربوط به خدمت نیازسنجی مجوزها و گواهینامه‌های صنعتی محصولات دانش‌بنیان تا سقف ۱۰ میلیون ریال و 50 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف  50 میلیون ریال برای سال مالی اول و 40 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف  40 میلیون ریال برای سال مالی دوم است .

 

شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت این خدمات می‌توانند به سامانهbizservices.ir  مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند

همچنین تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره کسب‌وکار، نشست‌های پرسش و پاسخ و وبینارهای تخصصی این مرکز بهره‌مند شوند. شرکت‌ها برای استفاده از این خدمات نیز به سامانه bizservices.ir مراجعه کنند.

پایان پیام /26

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 42771
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت