سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 02 بهمن 1399
  • 99/04/09 - 11:20
  • 304
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دانش آموزان با مشارکت خانواده فیلم‌های کوتاه علمی می‌سازند

چهارمین دوره مسابقه دانش­ آموزی نور، با مشارکت خانواده‌ها برگزار می‌شود تا فیلم‌های کوتاه 60 ثانیه‌ای علمی ساخته شود.

بنیاد مصطفی(ص)، برگزار کننده چهارمین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور است. این رخداد به مناسبت گرامیداشت پروفسور یاغی برگزار می‌شود و پذیرای دانش آموزان علاقه‌مند به عرصه‌های علم و فناوری است.  

هدف از برگزاری این رویداد ایجاد انگیزه میان نسل نوجوان جهان اسلام، ایجاد افق­های نوین در زمینه علم و فناوری و کمک به رشد استعدادهای درخشان است.

 

مسابقه و رخداد علمی نقشی تعیین‌کننده در تشویق نسل جوان و نوجوان برای فعالیت در عرصه‌های علمی دارد. با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیل شدن مراکز آموزشی، می‌توان با ایجاد رقابت‌های علمی، انگیزه دانش‌آموزان را برای فعالیت‌های علمی و آموزشی افزایش داد. این رویداد نیز در چهارمین دوره برگزار خود این هدف را دنبال می‌کند.

دانش­آموزان می­توانند تا پایان مردادماه سال 99 با مراجعه به سایت بنیاد مصطفی(ص) به بخش مسابقه دانش‌آموزی نور مراجعه و در قالب گروه‌های دو یا سه نفره آثار  علمی خود را به صورت فیلم‌های 60 ثانیه‌ای به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

 

مسابقه دانش‌آموزی نور هر سال در حوزه دانش‌آموزی برگزار می‌شود. موضوع دوره چهارم مسابقه نیز ساخت فیلم‌های علمی کوتاه یک دقیقه ­ای با موضوع ماده و انرژی است.

دور قبلی مسابقه دانش‌­آموزی نور در بخش مدارس در حوزه رباتیک برگزار شد. در آن دوره از برگزاری مسابقات، پنج ­هزار و 122 دانش‌آموز در قالب 2 هزار و 183 گروه ثبت ­نام کردند و یک هزار و 733 فیلم به سایت دبیرخانه ارسال شد و در نهایت در روز اختتامیه از 100 گروه منتخب تقدیر بعمل آمد. مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش آموزی نور در این دوره از مسابقات، تا 31 مردادماه سال 1399 تمدید شده است.

 

گزارش از : مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

گردش مالی ۱۰۰ میلیاردی مرکز تخصصی فن‌بازار در حوزه گاز

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ سود 14 و 15 درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌شود

دانش‌بنیان‌های ایرانی به نمایشگاه هوایی یوراسیا 2020 می‌روند

دانش‌بنیان‌های ایرانی متخصصان خارجی را جذب می‌کنند

 

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,سرویس خبری
  • کد خبر : 68290
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت