سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 28 شهریور 1399
  • 99/05/15 - 12:16
  • 216
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

رویداد ملی| فرصت ارائه ایده‌های زیستی فراهم شد

دومین رویداد ملی ایده‌پردازی و طراحی و ساخت نانو حسگرهای زیستی تشخیص سریع نیمه دوم شهریور ماه سال جاری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نانوزیست حسگرها، دستگاه‌های پرکاربردی هستند که به سرعت در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ایران جایگزین روش‌های قدیمی و معمول آزمایش می‌شوند. این دستگاه نوع و غلظت انواع مواد مختلف را می‌سنجد و آن را به سیگنال‌های قابل اندازه‌گیری تبدیل می‌کند. از این دستگاه در زمینه‌هایی مانند تشخیص زود هنگام بیماری‌ها از جمله سرطان استفاده می‌شود.

با توجه به کاربرد گسترده این دستگاه در رشته‌های مختلف پزشکی و غیر پزشکی، با حمایت معاونت علمی و فناری ریاست‌جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی رویدادی ملی و سراسری با موضوع نانو حسگرهای‌زیستی تشخیص سریع برگزار می‌شود. در این رویداد، فعالان فناور و شرکت‌ها و متخصصان این حوزه، ایده‌ها و طرح‌های خود را برای ساخت و ارتقاء این دستگاه‌ها عرضه می‌کنند.

طراحی و ساخت انواع حسگرهاي تشخیص مستمر بیرون بدنی و درون بدنی، طراحی و ساخت نانوحسگرهاي تشخیصی LFA، طراحی و ساخت حسگرهاي تشخیصی سریع پوشیدنی و طراحی و ساخت حسگرهاي تشخیص سریع غیر متعارف و حسگرهای تشخیص سریع ویروس کرونا، از جمله محورهای اصلی این رویداد علمی است.

ایجاد شبکه‌ای از افراد متخصص

مهمترین هدف این رویداد، راه‌اندازی شبکه‌ای از افراد خبره و متخصص در این حوزه است که پژوهش‌های قابل توجهی در این حوزه داشته‌اند. این اقدام بستری مناسب برای هم‌افزایی و تمرکز این متخصصان بر مسائل کلیدی این حوزه فراهم می‌کند. گروه‌های برتر، شرکت‌کننده در این رویداد به پارک‌های علم و فناوری، شتاب دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری معرفی می‌شوند. این تیم‌های منتخب همچنین از حمایت‌های مانند دریافت گرنت(کمک هزینه پژوهشی) و تدوین طرح توسعه کسب و کار بهره‌مند می‌شوند.

همچنین 5 تیم برتر برای استقرار در یک شتاب‌دهنده تخصصی معرفی می‌شوند. اعطای جوایز نقدی به گروه‌های برتر به ارزش 100 میلیون ریال، یکی دیگر از مزیت‌های شرکت در این رویداد رقابتی است. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کنند.

 

پایان پیام/33

اخبار مرتبط:

توسعه علمي و فناوري كشور در گرو حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان

چگونگی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان از نگاه رؤسای پارک‌های علم‌وفناوری

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران با همکاری شهرداری تهران

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‌گیرد

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 69236

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت