سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 31 شهریور 1400
  • 1399/06/26 - 09:57
  • 1141
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

زیرساخت‌های ارائه خدمات الکترونیک توسعه یافت

بسیاری از خدمات مورد نیاز برای تحقق دولت الکترونیک و ارائه خدمات عمومی الکترونیکی به مردم در صورتی که از سوی پیمانکار خارجی تامین شود، علاوه بر ایمن نبودن، هزینه سنگینی به کشور تحمیل می‌کند. شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند این نیاز کشور را رفع کنند.

یکی از این شرکت‌های دانش‌بنیان با فراهم کردن زیرساخت الکترونیک امکانی فراهم کرد تا مردم شارژ تلفن همراه را به جای خرید از مراکز عرضه، به صورت الکترونیکی از دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌خوان دریافت کنند.

سید ناصر حجازیان مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان فن آوران انیاک کیش گفت: تحقق دولت الکترونیک و خدمات کامل برخط عمومی الکترونیک نیازمند ارائه ده‌ها و صدها خدمت به صورت برخط و آنلاین است. در واقع برای آنکه کشور در این زمینه به صف کشورهای توسعه‌یافته بپیوندد، لازم است تا صدها شرکت دانش‌بنیان و فناور، هر یک خدمتی خاص را ارائه کنند.

 

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان فن آوران انیاک کیش در ادامه گفت: تا مدتی قبل، تنها راه تهیه شارژهای تلفن همراه، این بود که شما به یک مرکز عرضه یا یک سوپرمارکت مراجعه کنید و یک شارژ با ارقام مشخص خریداری کنید و با خراش دادن سطح آن، شارژ را وارد کنید.

 

حجازیان افزود: این روش خرید دارای اشکالات متعدی بود و این شرکت دانش‌بنیان با فراهم کردن زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری مورد نیاز، زمینه عرضه برخط و الکترونیک این خدمت را ارائه کرد.

 

وی با اشاره به زحمات تیم جوان و متخصص این شرکت دانش‌بنیان گفت: این زیرساخت‌ها که به زیرساخت بوچر معروف است شامل برخی تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزارهای خاصی است که این خدمت را به صورت یکسان و سریع در سراسر کشور عرضه می‌کند.

 

به گفته حجازیان، با استفاده از این خدمت، هر کدام از شهروندان ایرانی می‌توانند در هر نقطه از کشور با مراجعه به یک دستگاه خودپرداز یا یک دستگاه کارتخوان، به راحتی شارژ مد نظر را خریداری کنند. یکی از ویژگی‌های این گونه خدمات این است که شهروندان تمام مناطق از جمله مناطق محروم و برخوردار کشور به یکسان از این خدمت‌ها برخوردار می‌شوند و این مسئله، از جمله ویژگی‌های مثبت عرضه خدمات الکترونیک و برخط است.

 

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان فن آوران انیاک کیش ضمن توضیح ویژگی‌های فنی این طرح گفت: اگر قرار بود که اپراتورهای ایرانی این خدمت را از پیمانکاران خارجی دریافت می‌کردند، مجبور بودند ده‌ها برابر کارمزدی که به شرکت دانش‌بنیان ایرانی پرداخت می‌کنند، هزینه کنند.

 

وی در پایان بیان کرد: این شرکت در نظر دارد با توسعه زیرساخت‌های لازم، با همکاری با دیگر ارگان‌ها و نهادها، زمینه عرضه کارت فروش اقساطی را فراهم کند. در حال حاضر با همکاری با یکی از هلدینگ‌های کشور، زمینه فروش اقساطی در 3000 فروشگاه زنجبره‌ای کشور فراهم شده است.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/33

 

 

 

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 69950

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت