هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : جمعه 04 مهر 1399
  • 99/05/19 - 11:20
  • 184
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زیرساخت‌های تحلیل داده‌های حمل‌ونقل توسعه می‌یابد

تحلیل داده‌های حمل‌ونقل در کشور ضرورتی است که بازیگران این عرصه را دور هم جمع کرده تا راهی برای توسعه زیرساخت‌های آن بیابند. داده‌هایی که در اختیار متخصصان و مدیران قرار می‌گیرد تا بتوانند بر مبنای آن تصمیم‌گیری درست و مطمئنی داشته باشند.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بخش حمل‌ونقل در کشور،  «وبینار تخصصی ارائه راه‌کارهای توسعه زیرساخت‌های تحلیل داده‌های حمل‌ونقل» را با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه 21 مردادماه سال جاری برگزار می‌کند.

محورهای اصلی این وبینار شامل «بررسی الزامات مراکز کلان‌داده حمل‌ونقل»، «بررسی زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه پلتفرم تحلیل داده‌های حمل‌ونقل»، «برنامه‌ریزی برای ایجاد بسترهای مناسب راه‌اندازی مرکز کلان‌داده حمل‌ونقل و پلتفرم تحلیل داده‌های حمل‌ونقل» و «تشکیل کمیته تخصصی تحلیل داده‌های حمل‌ونقل» می‌شود.

حمل‌و‌نقل در پیشرفت و رفاه جوامع امروزی نقشی حیاتی و تاثیرگذار دارد تا جایی که از آن به عنوان کلید توسعه امور اقتصادی یاد می‌شود. داشتن حمل‌ونقلی سریع، ایمن و مطمئن یکی از اساسی‌ترین موضوعات مورد توجه دولت‌ها است. به همین دلیل هر سال بخشی برگی از بودجه‌های دولی به این امر مهم و شاخه‌های مربوط به آن اختصاص می‌یابد.

برگزاری چنین رویدادهایی در سرعت دادن به این اتفاقات مهم در کشور تاثیرگذار است به همین دلیل این وبینار تخصصی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور بازیگران کلیدی این حوزه برگزار می‌شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

طرح جامع حمل و نقل کشور

حمل و نقل کلید توسعه اقتصاد کشور است

نقش توسعه حمل ونقل عمومی در رشد اقتصادی کشور

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 69259

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت