شهادت حضرت فاطمه
جهش تولید
امروز : یکشنبه 28 دی 1399
  • 99/09/12 - 09:33
  • 266
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

صنایع لبنی نیازها را ارائه دادند؛ دانش‌بنیان‌ها پاسخ می‌دهند

صنایع لبنی کشور برای پاسخ به نیازهای فناورانه خود فراخوانی را منتشر کردند تا دانش‌بنیان‌ها برای رفع آن اقدام کنند.

با توجه به گفتمان‌سازی انجام گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بخش‌های مختلف این معاونت به ویژه معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری، صنایع مختلف هر روز نیازهای فناورانه خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور عرضه می‌کنند.

 

در واقع برخلاف روال قبلی که بسیاری از صنایع، نیازهای مبتنی بر فناوری را از طریق واردات و رجوع به شرکت‌های خارجی تامین می کردند، در حال حاضر صنایع و تولیدکنندگان بزرگ با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیازهای فناورانه خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ارائه می‌کنند تا این شرکت‌ها، با تکیه بر داشته‌های فنی خود و با استفاده از توان جوانان مستعد در واحد تحقیق و توسعه شرکت به این نیازها پاسخ دهند.

در این راستا، صنایع بزرگ لبنی کشور برای تولید «كيت تشخیص سریع آنتی بيوتيک در شیر» و « توليد آنزيم و سوآپ ای‌تی‌پی تست» از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که در این حوزه فعال هستند یاری طلبیده است.

هر دو این محصولات برای کمک به افزایش سلامت و بهداشت محصولات لبنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که شرکت دانش‌بنیان و فناور بتواند اثبات کند که توان ساخت هر دو یا یکی از این محصولات را دارد، می‌تواند با انعقاد قرارداد با صنایع لبنی نسبت به تجاری‌سازی و تولید انبوه این محصولات اقدام کند.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز این قراردها را مورد حمایت قرار می‌دهد. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نشانی اینترنتی شرکت کارگزار تبادل فناوری PROBLEM  در اینجا مراجعه کنند.

همچنین هر ساله از سوی نهادهای مختلف وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، لیستی از صدها نیاز فناورانه دیگر نیز منتشر می‌شود. شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور، می‌توانند با مراجعه به این فهرست‌های منتشره، تجهیزات، مواد و خدماتی را که توان تولید آن را دارند، انتخاب کنند تا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آنها را به تولید انبوه برسانند.

 

گزارش از  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

 

 

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 71328
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت