سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 02 بهمن 1399
  • 99/05/20 - 09:30
  • 667
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فراخوان| ایده‌های فناورانه به نیاز صنعت دریایی پاسخ می‌دهد

رویداد ملی تقاضا محور و ایده محور صنایع دریایی برگزار می‌شود تا رفع نیازهای فناورانه کشور با ارائه ایده‌های فناورانه شتاب گیرد.

شتابدهنده بادبان با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این رویداد را برگزار می‌کند. علاوه بر رفع نیازهای فناورانه و صنعتی کشور در این حوزه، مواجهه و مذاکره مستقیم سازمان‌ها و نهاد های متقاضی فناوری با شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای صنعتی فناور در این رویداد دنبال می‌شود.

این رویداد دارای 3 محور اصلی است که فناوری اطلاعات و ارتباطات دریایی، پیشرانش دریایی، مدیریت و اقتصاد دریایی را شامل می‌شود.

بومی‌سازی فناوری‌های حساس سخت‌افزاری، ارتباطات بین کشتی‌ها و بنادر، افزایش امنیت مخابرات دریایی، ساخت قطعات موتورهای دریایی، افزایش دریامانی شناورها، تامین سرمایه پروژه‌های دریایی، توسعه مناطق ساحلی و بندری، زنجیره حمل و نقل کالا، روش‌های نوین کاهش مصرف سوخت و گردشگری مناطق ساحلی برخی از موضوعات مد نظر در این محورها است.

علاقمندان و فعالان این حوزه تا 31 مرداد ماه برای ارسال ایده‌های خود مهلت دارند.

این رویداد 22 و 23 شهریور ماه سال جاری در سالن همایش‌های صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت ارائه معکوس و بیان ایده‌های فناورانه  برگزار می‌شود.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 69279

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت