سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 29 شهریور 1400
  • 1399/08/28 - 12:07
  • 930
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فناوران ایرانی در نمایشگاه چین دستاوردها را ارائه دادند

6 دانش‌بنیان ایرانی با حضور در بیست‌ودومین دوره نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین، آخرین دستاوردهای فناورانه خود را نمایش دادند.

یک همکاری 4 جانبه برای حضور دانش‌بنیان‌های ایرانی در بیست‌ودومین دوره نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین (CHTF) رقم خورد تا فضایی برای ارائه آخرین دستاوردهای فناورانه این شرکت‌ها در این نمایشگاه فراهم شود.

 مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رایزنی فناوری سفارت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برای حضور دانش‌بنیان‌ها در این نمایشگاه با هم همکاری کردند.

بیست‌ودومین دوره  نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین (CHTF) به عنوان بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه علمی و فناوری در حوزه‌های نسل جدید فناوری اطلاعات که هر ساله در شنژن واقع در جنوب این کشور برگزار می‌شود، امسال نیز به‌صورت حضوری و آنلاین (کشورهای خارجی) 21 تا 25 آبان ماه 99، برگزار شد.

پاویون جمهوری اسلامی ایران  از سال ۲۰۱۵ به صورت مستمر در این نمایشگاه برپا است. امسال نیز برای ششمین سال، 6 شرکت دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه‌های «الکترونیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «هوش مصنوعی» و «اینترنت اشیا» آخرین دستاوردهای خود را در این پاویون ملی در معرض دید مخاطبان جهانی قرار دادند.

حضور دانش‌بنیان‌ها در این نمایشگاه، کمک کرد تا از «فرصت‌های بالقوه داخلی و بین‌المللی کشور چین برای توسعه بازار محصولات شرکت‌های فناور ایرانی»، «ظرفیت‌های بالفعل این نمایشگاه به منظور جذب سرمایه‌گذاری برای تجاری‌سازی محصولات در چین»، «پیدا کردن شرکای توانمند چینی» و در نهایت «توسعه صادرات محصولات ایرانی» استفاده شود.

با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و محدودیت مسافرت به چین، اطلاعات محصولات و توانمندي‌هاي شرکت‌های دانش‌بنیان غرفه‌دار در پاویون ایران به صورت فيزيكي در پاویون ایران و در پلتفرم آنلاین نمایشگاه نيز به نمایش گذاشته شد.

حضور رایزن فناوری كشورمان در غرفه ایران، به عنوان حلقه اتصال مخاطب چینی و شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه از جمله اقدامات موثر در شرایط خاص امسال بود. 14 جلسه تجاری آنلاین بین شرکت‌های غرفه‌دار ایرانی و شرکت‌های چینی هم برگزار شد.

همچنین برای نخستین بار، 4 شرکت از  غرفه‌داران پس از ارزيابي اوليه طرف چيني موفق به كسب فرصت ارايه و حضور در برنامه جذب سرمایه‌گذار (Roadshow) که هر سال توسط اتاق سرمایه‌‌گذاری شنزن در این نمایشگاه برگزار می‎شود، شدند.

طبق آخرین گزارشها، 2 شرکت موفق به ترغيب سرما‌يه‌گذاران برای جذب سرمایه از 2 مجموعه چینی با ظرفيتي قريب به 18 میلیون دلار شده‌اند كه پيگيري‌ها تا حصول نتيجه نهايي ادامه خواهد داشت.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری
  • کد خبر : 71111

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت