سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 99/08/07 - 09:07
  • 99
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فناوری‌های نوظهور به صنعت دریایی متصل می‌شود

هر روز فناوری‌های نوینی به دنیا معرفی می‌شود. فناوری‌هایی در همه حوزه‌های علمی. صنعت دریایی هم یکی از این جولانگاه‌های فناورانه و مهم است که کسب فناوری‌های نوظهور در آن یک ضرورت انکارناپذیر است.

همین مهم کافی بود تا ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی را در صدد برای کسب فناوری‌های نوظهوری کند که هر روز به این صنعت کاربردی در دنیا ورود می‌کند. صنعتی که هم در تجارت و هم در اقدامات نظامی نقشی تعیین‌کننده دارد.

گروه توسعه فناوری‌های دریایی ستاد در تلاش است تا با رصد فعالیت‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی در دنیا، به این صنعت رو به رشد جانی تازه دهد و مجالی برای توسعه آن ایجاد کند. فرصتی مغتنم برای تزریق فناوری‌های نوین و پیچیده به این صنعت کاربردی.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندی‌های موجود دریایی کشور برای توسعه فناوری‌های دریایی با دیگر ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی هم‌گام شده تا شرایط را برای توسعه این صنعت فراهم کند.

برای این کار هم اقداماتی مانند «رصد فرصت‌های بین‌المللی برای توسعه فناوری و بویژه شناسایی و کسب فناوری‌های نوظهور دریایی»، «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی برای توسعه فناوری و تقویت فرآیند تجاری‌سازی»، «ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین برنامه‌های توسعه دریایی کشور و حمایت از پروژه‌های ملی دریایی» و غیره را در نظر گرفته است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 70728

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت