سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 28 شهریور 1399
  • 98/05/23 - 14:12
  • 990
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فناوری سلول‌های بنیادی مسیر فعالان حوزه قلب و عروق را هموار می‌کند‌

«سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در قلب و عروق» عنوان سمپوزیومی است تا با برگزاری آن زمینه آشنایی و توسعه فعالیت های به روز در این حوزه فراهم شود.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین سمپوزیوم «سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در قلب و عروق» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

آشنایی با تازه ترین موضوعات و فناوری های این حوزه هدفی است که این رویداد دنبال می کند. همچنین کارآزمایی های بالینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در حوزه قلب و عروق، تجاری سازی محصولات سلولی و پزشکی بازساختی در قلب و عروق، دورنما و چالش‌های کاربرد مهندسی بافت در پزشکی بازساختی قلب و عروق، زیست مواد در سلول درمانی و مهندسی بافت قلب، الکتروفیزیولوژی و ضربان سازهای بیولوژیک و ژن درمانی، دستورزی‌های ژنتیکی و ویرایش ژنوم در قلب و عروق: چالش‌ها و دورنمای بالینی محورهای این سمپوزیوم است.

این سمپوزیوم با گردهمایی فعالان این حوزه سعی دارد گسترش فعالیت ها در این حوزه را ایجاد کند تا فعالان حوزه قلب و عروق با توجه به سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی زمینه توسعه آن را در کشور فراهم کنند. چهارمین دوره از سمپوزیوم «سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در قلب و عروق» 4 مهرماه با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یزد برگزار می شود تا زمینه گسترش این دانش در همه استان ها فراهم می شود.


درباره اهمیت برگزاری این رویداد نیز باید گفت، سکته قلبی یکی از امراض شایع در این حوزه است که پس از آن حتی با وجود سلول های بنیادی در این ارگان قلب نمی تواند به شرایط قبل بازگردد. دانش سلول های بنیادی یکی از حوزه هایی است که در این موضوع به کمک می آید.  البته علاوه بر آن مهندسی بافت حوزه دیگری است که با تکیه بر ترکیب سه مؤلفة سلول، فاکتورهای رشد و زیست مواد مناسب، به عنوان یکی از روش های جایگزین پیوند بافت و عضو در سال های اخیر توسعه یافته است. 

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45854
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت