سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 02 بهمن 1399
  • 99/05/13 - 10:25
  • 286
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مرکز رشد فناوری نخبگان 50 تیم فناور را می‌پذیرد

مرکز رشد فناوری نخبگان برای پذیرش تیم‌های فناور در حوزه‌های مختلف اعلام آمادگی کرده است. با توجه به توسعه فضای کار اشتراکی، 50 تیم می‌توانند در این مرکز پذیرش شوند و در نهایت 15 تا 20 تیم منتخب پس از گذراندن دوره مقدماتی 10 هفته‌ای در مرکز رشد فناوری نخبگان مستقر می‌شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان گفت: طبق روال هر ساله، در سال جاری نیز برای پذیرش تیم‌های فناور اعلام آمادگی شده است. تیم‌های فناور تا 24 مرداد ماه فرصت دارند تا برای حضور در این مرکز ثبت نام کنند.  تیم‌های فناور فعال در در حوزه‌های  مانند مکانیک پیشرفته و مکاترونیک، برق و تجهیزات الکترونیکی، نانوتکنولوژی و مواد پیشرفته و انرژی‌های تجدید پذیر می‌توانند برای حضور در مرکز، فرایند ثبت نام را طی کنند.

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان در ادامه گفت: یک تفاوت بارز در پذیرش تیم‌های فنار در سال جاری نسب به سال‌های قبل، افزایش ظرفیت پذیرش است. با توجه به ایجاد یک مرکز جدید فضای کار اشتراکی مجهز، در دوره جدید تا 50 تیم فناور پذیرفته خواهند شد. تیم‌های فناور پس از طی یک دوره آموزشی 10 هفته‌ای با انواع مهارت‌ها از جمله تیم‌سازی و جذب منابع انسانی متخصص، آشنا می‌شوند. پس از یک ارزیابی اولیه حدود 15 تا 20 تیم انتخاب می‌شوند تا در مرکز رشد فناوری نخبگان مستقر شوند. بقیه تیم‌ها نیز می‌توانند یا در دوره‌های بعد مجدداً درخواست دهند و یا آنکه در مرکز فضای کار اشتراکی به کار خود ادامه دهند.

اکبریان با اشاره به خدمات و امکانات ارائه شده از سوی مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تیم‌های فناور و استارتاپ‌ها، افزود: تیم‌های منتخب برای یک دروه 3 ساله امکان استقرار در مرکز رشد فناوری نخبگان را دارند و از دو دوره آموزشی برخوردار می‌شوند. آنها ابتدا یک دوره آموزشی مقدماتی 6 ماهه را طی می‌کنند و سپس در یک دوره 30 ماهه به سمت ساخت نمونه اولیه از محصول هدایت می‌شوند. همچنین این شرکت‌ها با نحوه بازارسازی و مذارکره با مشتری  آشنا می‌شوند و همزمان از انواع آموزش‌ها و خدمات بهره‌مند می‌شوند.

اکبریان همچنین گفت: در نهایت تیم‌های تبدیل شده به شرکت‌های بالغ، می‌توانند در صورت تمایل در مجموعه فضای پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مستقر شوند. این شرکتها، با توجه به سطح رشد می‌توانند بدون گذاراندن مقدمات و ارزیابی‌های معمول در مجموعه پارک فناوری پردیس معاونت علمی استقرار یابند. همچنین شرکت‌های خارج شده از مرکز رشد فناوری نخبگان، می‌توانند در خارج از پارک و فضای شهری فعالیت‌های خود را پیگیری کنند.

پایان پیام/33

اخبار مرتبط:

گردش مالی ۱۰۰ میلیاردی مرکز تخصصی فن‌بازار در حوزه گاز

حمایت از «فن‌بازارها» افزایش خواهد یافت

دومین نمایشگاه شهر هوشمند فرصتی برای رسیدن به افق

۳۲ قرارداد سرمایه گذاری و انتقال فناوری رونمایی شد

رئیس شبکه فن بازار ملی ایران: لرستان به یکی از فن‌بازارهای مهم کشور تبدیل شود

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 69174

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت