سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 06 آذر 1399
  • 99/07/23 - 10:31
  • 150
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مسیر عرضه طرح‌های فناورانه زیست‌محیطی هموار شد

شبکه فن‌بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه محیط زیست، فستیوال عرضه نوآوری در حوزه آلاینده‌های زیست‌محیطی را برگزار می‌کند. این رویداد در راستای طرح جهش تجارت فناوری، برگزار می‌شود.

بسیاری از کارخانجات صنعتی در کشور با مشکلاتی در حوزه پساب صنعتی و پسماند صنعتی روبه‌رو هستند. این فستیوال سعی دارد تا با شناسایی ظرفیت‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، استارتاپ‌ها و فعالان فناوری که در این عرصه فعال هستند، در راستای حل مشکلات حوزه صنعت تلاش کند.

 

شبکه فن بازار معاونت علمی این رویداد را با همکاری شبکه خدمات نوآوری بومرنگبرگزار می‌کند. با توجه به شیوع ویروس کووید19 این رویداد نیز مانند دیگر رویدادهای مشابه فناورانه به صورت آنلاین برگزار می‌شود. البته در فستیوال عرضه نوآوری در حوزه آلاینده‌های زیست محیطی، یک بخش حضوری نیز پیش بینی شده است.

با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، طراحی رویداد به صورتی است که شرکت کنندگان امکان داشته باشند بر اساس شرایط خود، بین مشارکت حضوری و مشارکت مجازی (آنلاین) یک روش را انتخاب کنند.

کارخانجات و شرکت های تولیدکننده که قصد شرکت در رویداد و اطلاع از آخرین فناوری های داخلی این حوزه را دارند، باید در قسمت ثبت نام، بلیط صنایع، را انتخاب و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

شرکت های دانش بنیان و فناور نیز می توانند با انتخاب بلیط فناوران، ثبت نام خود را انجام دهند.

در این فستیوال یک کتابچه نیز شامل توانمندی‌های شرکت‌های فناور عرضه می‌شود. شرکت های فناور که مایلند محصول خود را در کتابچه رویداد معرفی کنند. می توانند در مسیر ثبت نام گزینه مربوط به این موضوع را انتخاب کنند.

فستیوال عرضه نوآوری در حوزه آلاینده‌های زیست محیطی، در تاریخ 18 آبان ماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای اطلاع از جزئیات ان فستیوال می‌توانند به سایت شبکه فن بازار معاونت مراجعه کنند.

شبکه فن بازار معاونت علمی وظیفه تبادل و تجارت فناوری را بر عهده گرفته است. ایجاد ارتباط میان فناوران و سرمایه‌گذار و صنایع بزرگ، یکی از محورهای فعالیت این شبکه محسوب می‌شود. در حال حاضر در شهرهای مختلف کشور، 23 شبکه فن بازار استانی تاسیس شده است. 3 فن بازار تخصصی نیز در رشته های مختلف فعالیت دارند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/۳۳

 

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 70475

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت