هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : جمعه 04 مهر 1399
  • 99/05/13 - 09:33
  • 214
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هوشمندسازی به کمک حمل بار و کالا می‌آید

رویدادی تخصصی به دنبال تحقق راه‌کارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند بار و کالا است. این وبینار با حضور همه بازیگران این حوزه 14 مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

در حال حاضر زیرساخت‌های توسعه‌ پایدار در همه ابعاد مدیریت شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. حمل ‌و نقل کالا به‌صورت مستقیم با زندگی شهروندان در ارتباط است، بنابراین سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه به‌ عنوان یکی از جریان‌های اصلی جابجایی در سطح یک شهر، باید بر پایه توسعه پایدار صورت گیرد.

همین ضرورت‌ها هم ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به برگزاری نخستین وبینار راه‌کارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند بار و کالا ترغیب کرد. این رویداد فناورانه با حضور نمایندگانی از سازمان راه‌داری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شهرداری‌های تهران، اصفهان و مشهد، شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال حوزه حمل‌ونقل هوشمند بار برگزار می‌شود.

محورهای اصلی این وبینار تخصصی «بررسی اقدامات سازمان راه‌داری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شهرداری‌ها»، «بررسی فعالیت استارتاپ‌های فعال حوزه سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل بار و کالا»، «بررسی راه‌کارهای افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت حمل‌ونقل بار و کالا از بستر هوشمندسازی» و «معضلات پیش روی توسعه هوسمند بار و کالا در بخش درون‌شهری و برون‌شهری» است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

ارزیابی تاثیر حمل‌ونقل بار درون‌شهری بر شاخص‌های حمل و نقل پایدار

تاریخچه باربری و اتوبار

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 69178
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت