هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : جمعه 04 مهر 1399
  • 99/05/13 - 12:02
  • 188
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پژوهشگران قوانین مالکیت فکری را می‌آموزند

ثبت نام برای حضور در سومین دوره وبینارهای آموزشی مالکیت فکری آغاز شد. این دوره‌ها با همکاری کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار می‌شود.

ثبت نام برای اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران وزارت بهداشت آغاز شده است. در این دوره 16 وبینار برگزار می‌شود و محور آنها حوزه سلامت است.

آشنایی با مباحث مالکیت فکری، پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه، ثبت اختراعات حوزه سلامت، جستجوی پتنت، آشنایی با پایگاه  patentscope، آشنایی با پایگاه Lens، گیاهان دارویی و دانش سنتی، مسیر ملی حفاظت از اختراعات، مسیرهای حفاظت از اختراعات در خارج از ایران، معرفی سازمان‌ها و دعاوی حقوقی، معرفی کانون پتنت ایران و نحوه ثبت درخواست در پورتال کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موضوعاتی است که در این رویداد به آن پرداخته می‌شود.

 

در میان رشته‌های دانشی مختلف، برخی رشته‌ها هستند که همه باید حداقلی از آن را بدانند. مالکیت فکری، مثال عمده‌ای از این قبیل شاخه‌های دانشی است. دلیل اهمیت قابل توجه این حوزه دانشی، این است که اگر شما به عنوان یک مهندس شیمی مشغول به کار روی یک پروژه جدید باشید، تاجر فرش باشید یا حتی اگر عکاس باشید، خواهی نخواهی، به این دانش اولیه نیاز خواهید داشت، دانشی که می‌تواند آینده مسیر کاری و زندگی شما را به صورت جدی دستخوش تغییر کند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25

اخبار مرتبط:

*ثبت 30 اختراع بین المللی محققان ایرانی

*ورود محصولات دانش‌بنیان به بازار با ثبت اختراع شتاب می‌گیرد

*ثبت اختراع؛ دغدغه‌ای جهانی / دفاع از مالکیت فکری و اختراعات باید از سوی وکلایی با درایت علمی و فنی صورت گیرد

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 69181
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت