سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 28 شهریور 1399
  • 99/05/15 - 11:29
  • 241
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

42 شتابدهنده و مرکز نوآوری به شرکت‌های خلاق خدمات ارائه می‌دهد

بسیاری از پارک‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری و دیگر بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور به شرکت‌های خلاق خدمات ارائه می‌دهند. در همین راستا ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی از راه‌اندازی 42 شتابدهنده و مرکز نوآوری حمایت کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه حمایت از زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، هم راستا با قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شده است. در حال حاضر شرکت‌های خلاق از 30 شرکت به بیش از 800 شرکت افزایش یافته‌اند. با توجه به افزایش روزافزون تعداد شرکت‌های خلاق و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های این شرکت‌ها، بستر‌سازی برای حمایت از فعالیت این شرکت‌ها نیز شدت گرفته است.

استارتاپ‌هایی که در دوره رشد قرار است به شرکت خلاق تبدیل شوند، نیاز به خدمات تخصصی دارند. این خدمات اگر به صورت ویژه ارائه شود می‌تواند، منجر به ایجاد نتایج بهتری شود.

در این راستا، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد بیش از 42 شتابدهنده و مرکز نوآوری حمایت کرده است. این حمایت باعث شده است تا این مراکز،  توجه ویژه‌ای به شرکت‌های خلاق داشته باشند و بخشی از فعالیت‌های خود را به این شرکت‌ها اختصاص دهند.

 

مرکزنوآوری و شتابدهی تگ‌کرمان،مرکزنوآوری صنایع خلاق رشت، مرکز فناوری ونوآوری دانشگاه‌صنعتی‌‌امیر‌کبیر، مرکز نوآوری البرز، مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز نوآوری روستایی خلاق خراسان شمالی، از جمله این مراکز هستند.  پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک، تعداد شرکت‌های خلاق به بیش از هزار شرکت افزایش یابد.

 

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز: برگزیدگان رویداد سینمایی «خلق-ایده» تحت حمایت‌ معاونت علمی قرار می‌گیرند

جزئیات برنامه حمایتی ستادتوسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در سال۹۷

۷۹ شرکت در استان مرکزی موفق به کسب مجوز و تاییدیه محصول دانش‌بنیان شدند

۱۱ شرکت‌ فناور برای توسعه دانشگاه پیشگام شدند؛ گزارش گردهمایی هم‌آفرینی

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 69234

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت