شهادت حضرت فاطمه
جهش تولید
امروز : یکشنبه 28 دی 1399
  • 98/10/28 - 09:20
  • 444
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

با ایده‌های فناورانه به کاهش آلاینده‌ها کمک می‌کنیم

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که فناوری‌های نوین زیستی می‌تواند به کاهش آلاینده‌های محیط زیست کمک کند. آلاینده‌‌هایی که سلامت انسان و محیط زیست را به خطر انداخته است.

 

مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تاثیرعوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می‌گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راه‌کار اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده‌ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری‌های کاهش آلودگی‌های ناشی از مصرف.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه‌های اصلی در پیگیری برنامه‌ها و طرح‌های کاهش آلودگی هوا در کشور است تلاش می‌کند با معرفی و به‌کارگیری فناوری‌های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده‌های مضر بیابد.

مصطفی قانعی در این باره‌ می‌گوید: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای کاهش آلایندگی‌های محیطی است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه بیان می‌کند: ستاد از هر طرح فناورانه‌ای که بتواند مشکل‌گشای این معضل باشد، حمایت می‌کند. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده‌ها، کاهش منابع مصرفی سوخت‌های فسیلی اعم از سیستم‌های ثابت و متحرک شود می‌تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.

بنا به گفته قانعی، ستفاده از سوخت های زیستی نظیر گازوییل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش ‌می‌دهد. این یکی از طرح‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری برای کاهش آلاینده‌ها است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

استفاده از سوخت‌های زیستی آلودگی هوای تهران را کاهش می‌دهد

زیست‌فناوری به حل مشکلات زیست‌محیطی می‌آید

استفاده از ایده های نوآورانه برای کاهش آلایندگی هوا

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 48745
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت