شهادت امام علی (ع)
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

مرکز توسعه فناور‌های راهبردی با هدف همگرایی و هم‌افزایی و هماهنگی در حوزه های فناوری های نوظهور، کلیدی و پیشرفته بین فعالیت‌های ستادهای توسعه فناوری در تکمیل و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه‌های نظام نوآوری بخشی فعالیت می‌نماید.


با توجه به اینکه ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی در راستای حمایت از دستیابی کشور به علوم و فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار در حل مسائل اساسی کشور با تاکید بر اسناد بالادستی به ویژه نقشه جامع علمی کشور ایجاد شده‌‌اند، این مرکز با جهت‌دهی و هماهنگی در تدوین سیاست‌ها و راهبردهای مربوط به برنامه‌ها و فعالیت‌های ستادها به منظور پشتیبانی از توسعه و کاربرد علوم و فناوری‏های اولویت‏ دار در طول زنجیره ایده تا خلق ثروت می‌باشد.

ستادهاي توسعه فناوري، تشكيلاتي فرادستگاهي هستند كه به منظور شبكه سازي، هم افزايي، تقسي مکار ملي، حمايت از شركت هاي دانش بنيان، حمايت از توسعه فناوري و تجاري سازي فناوري، و نیز تقويت زيرساختهاي قانوني و نهادي تحت نظارت معاونت علمی و فناوری تشكيل شده اند. اين ستادها درصدد ايجاد فضايي مناسب براي تحقق اقتصاد دانش بنيان در حوزه مأموریتی خویش از طريق حمايت از توسعه و تجاري سازي فناوري هاي پيشرفته هستند.


همچنین مرکز توسعه فناوری های راهبردی از طریق نظارت و ارزیابی بر عملکرد ستادها در چارچوب نظام‌نامه «مأموریت‌های متوازن ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور» در پی شتابدهی و ارتقای اثربخشی فعالیت‌ها و ایجاد هماهنگی در مأموریت‌های محوله می باشد.

 

 

آشنایی با رئیس مرکز

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت