سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 17 مرداد 1399
  • 98/10/23 - 11:06
  • 441
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نیازها را بشناسیم

حسین رستگار*

صنعت زیست‌فناوری یکی از صنایع حیاتی در کشور ایران است. همفکری و هم‌افزایی در این صنعت جزء اساس و بنیان گسترش این حوزه و کسب‌وکارهای مرتبط با آن محسوب می‌شود.

از این رو با توجه به اهمیت صنعت بیوتک و سلامت در ایران و همچنین تعداد استارتاپ ها و نوآوری‌ها در این حوزه، نیاز به بسترسازی برای شبکه‌سازی هرچه بیشتر کسب‌وکارهای نوپا در این زمینه احساس می‌شود.

از زاویه دیگر به علت فاصله صنعت و دانشگاه، کسب و کارهای نوپایی که از دانشگاه به صنعت ورود پیدا می‌کنند. اغلب با توجه به مشکلات و موانع، امکان شناسایی درست نیازهای صنعت را پیدا نمی‌کنند و این موضوع به عنوان یکی از اصلی‌ترین علل شکست کسب‌وکارهای نوپا در این حوزه مطرح است.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با همین هدف به دنبال برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه است تا با این اقدام بتواند با حضور متقاضیان و عرضه‌کنندگان خدمات زیستی زیر یک سقف، شناخت بهتری نسبت به نیازهای فناورانه این حوزه پیدا کند.

این شناخت کمک می‌کند که افراد و بخش‌هایی که توانایی پاسخ به این نیازها را دارند شناسایی شوند و از ظرفیت و توان آن ها برای رفع مشکلات استفاده شود.

* رییس کارگروه سلامت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

  • گروه خبری : اخبار,یادداشت ها
  • کد خبر : 48651
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت