سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 17 مرداد 1399
  • 98/05/16 - 09:57
  • 1849
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری به مناسبت روز خبرنگار

سربلندانه بر سریر سخاوت ایستاده‌اند؛ خبرنگاران. ایستادن آرام بر قله‌های ناآرامی و ناپیدایی، هنر اهالی خبر و رسانه است. این زمانه پرشتاب، هر لحظه‌اش خبر است و هر خبر، هیاهویی. میدان‌دار شدن این وادی، مرد میدان‌گاه می‌خواهد و شیرزن جولان‌گاه.

امروز روزگار، بی خبرنگار و روزنامه‌نگار، تن بی‌جان است و قاتق بی‌نان. جان هزاران مردمان، از رشحه قلم رسانه‌ها، قوام می‌یابد و اندیشه‌های بی‌شمار، از بلندنظری تبار طلایه‌داران آگاهی، نورانی و چراغانی می‌شود.

گوهر خبر، در دامان جماعتی درخشان می شود که لایق و عاشق انسان است و دشواری‌ها و تنگناها، گره بر پیشانی‌اش نمی‌اندازد. خبرنگاران؛ خزانه‌داران خبره‌ی خواسته‌های خلایق‌اند. چراغ راه‌اند و درای قافله. همین‌جاست که باز هم قدر و قیمت کار رسانه‌ای، برای جامعه‌ای که بساط پیشرفت و سربلندی‌اش پهن شده است، صدچندان می شود.


17 مرداد هر سال، تکرار بی‌ملال «روز خبرنگار» است. روز جان‌بخشیدن بی‌دریغ و بزرگوارانه شهیدی از دودمان آگاهی‌بخشان است؛ شهید محمود صارمی. روزی که اهالی رسانه، دمی از دشواری‌ها دست بر می‌دارند و پای در جلوه‌گاه سپاس شهروندان و صاحب‌منصبان می‌گذارند.


بار دیگر، همچون همیشه ایام، از همکاران گرانقدرم در رسانه‌های مختلف، بابت تلاش‌ها و مرحمت‌هایشان، سپاسگزاری می‌کنم و قدردان کوشش‌های تاثیرگذارشان هستم. زیست‌بوم فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در آستانه درخشیدن در سپهر جامعه ایران است و این طلوع پرامید، تنها با حمایت‌ها و پیگیری‌های خبرنگاران زحمتکش ممکن بوده است. تاریخ پرفروغ فردا، هرگز این نقش حیاتی رسانه‌ای‌ها را ترویج فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان و استارت آپی فراموش نخواهد کرد.


این روز عزیز را به همه فعالان عرصه رسانه و آگاهی، شادباش می‌گویم و آرزومندم تلاش پراعتبار این عزیزان، نزد مردم ایران اسلامی، بیش از پیش فروزان و تابان بماناد.

 

پرویز کرمی
رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

  • گروه خبری : یادداشت ها,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی
  • کد خبر : 45725
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت