رونق تولید
امروز : جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨

اخبار > سهم کود زیستی در کشاورزی افزایش می‌یابد

صفحه اصلی > اخبار 


با اجرای طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف وضعیت موجود کودهای زیستی؛

سهم کود زیستی در کشاورزی افزایش می‌یابد

با اجرای طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف وضعیت موجود کودهای زیستی، سهم استفاده از کودهای زیستی در مصارف کشاورزی افزایش خواهد یافت.

به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف وضعیت موجود کودهای زیستی یکی از طرح های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در سال جاری است که با اجرایی شدن این طرح، استفاده از کودهای شیمیایی در مصارف کشاورزی کاهش خواهد یافت.

بر اساس این طرح، مطابق اسناد بالادستی باید تا پایان برنامه، حداقل 35 درصد از کودهای مصرفی کشاورزی تحت پوشش کودهای بیولوژیک و آلی قرار گیرد.

اجرای این طرح نیاز به همکاری همه ذینفعان دارد که این ذینفعان شامل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شرکتهای تولید کننده کودهای زیستی و زیست مهارگرها، مسولین وزارت کشاورزی و سیاستگذاران بخش کشاورزی، وزارت بهداشت و آموزش پزشکی، سازمان حفظ محیط زیست، سازمان حفظ نباتات و غیره می شود.

بررسی کشورهای موفق و پیشرو در امر توسعه استفاده از کودهای زیستی و زیست مهارگرها، بررسی چگونگی ارائه مدل های تشویقی برای تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده، نهاده های زیستی

جمع بندی و ارائه برنامه عملیاتی برای تحقق توسعه استفاده از کودهای زیستی و زیست مهارگرها و غیره در اجرای این طرح تاثیرگذار است.

پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت