رونق تولید
امروز : چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

اخبار > «واکسن شناختی» بسازیم

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

«واکسن شناختی» بسازیم

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: باید تلاش شود با افزایش پرورش شناختی«واکسن شناختی» ساخته شود تا فرد نتواند در تلاطم شرایط محیطی، اجتماعی و فردی به سمت رفتارهای نامناسب ، اعتیاد و پرخطر سوق یابد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجید نیلی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست علمی "بررسی مداخلات عصبی شناختی در حوزه اعتیاد " در محل سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد  بیان کرد: یکی از مهم ترین سرمایه های ملی برای هر کشور ، فرد و جامعه  سرمایه شناختی است.این نوع از سرمایه می تواند به عنوان یک موضوع بسیار مهم سبب پیشگیری از رفتارهای تکراری و اعتیاد گونه شود.


دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری در این نشست علمی که جمعی از محققان، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان شرکت داشتند، گفت: پرورش شناختی می بایست از سنین کودکی تا بزرگسالی و فضاهای آموزشی آغاز شود و نسبت به ارتقای آن با برنامه ریزی های مدون و تخصصی اقدام کرد.

نیلی با بیان اینکه مسئله تربیت یک موضوع شناختی است، عنوان کرد: امروزه میزان تاثیر پذیری و تاثیر بخشی تربیت به لحاظ ابعاد جغرافیایی ، زبانی و زمانی با گذشته متفاوت است و می بایست با ارایه یک مدل شناختی مطلوب و ارتقای آن در سطوح مختلف برنامه ریزی شده تا منجر به رفتارهای مخرب نشود.


وی در پنل تخصصی بررسی مداخلات عصبی شناختی در حوزه اعتیاد، همچنین با اشاره به اینکه اعتیاد یک مسئله اجتماعی است، ابراز کرد: باید تلاش شود با افزایش پرورش شناختی«واکسن شناختی» ساخته شود تا فرد نتواند در تلاطم شرایط محیطی، اجتماعی و فردی به سمت رفتارهای نامناسب ، اعتیاد و پرخطر سوق یابد.


نیلی  در ادامه این نشست تاکید کرد که ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مصمم است با همکاری و مشارکت محققان و متخصصان زمینه های پرورش و ارتقای سرمایه های شناختی بویژه در حوزه دانش اعتیاد در سطوح مختلف جامعه افزایش پیدا کند.  

"پنل علمی و تخصصی بررسی مداخلات عصبی شناختی در حوزه اعتیاد " به عنوان یکی از مباحث اصلی و مهم سیزدهمین کنگره  بین المللی دانش اعتیاد به منظور افزایش همکاری میان محققان ، اساتید و پژوهشگران در این کنگره برگزار شد.

پایان پیام/25


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت