رونق تولید
امروز : جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨

اخبار > تیم برتر « داده کاوی ایرانی » 60 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می کند

صفحه اصلی > اخبار 


حمایت معاونت علمی از داده کاوی هوشمند

تیم برتر « داده کاوی ایرانی » 60 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می کند

رخداد علمی « داده کاوی هوشمند به توان شناختی » با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، به همراه جوایز نقدی تا سقف 60 میلیون تومان در محل کارخانه نوآوری تهران برگزار می شود.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، با رشد روز افزون تولید محتوا و آمار و اطلاعات ، تجزیه و تحلیل این آمار و دستیابی به اطلاعات ضروری خود به شاخه جداگانه علمی تبدیل شده است ، داده کاوی ها که برای کشف اتصالات پنهان و پیش بینی روند آینده انجام می شود را  در اصطلاح «حفاری داده » نیز می گویند . آمار، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، از جمله زیر شاخه های علمی داده کاوی محسوب می شود . به همین جهت برای چالش معنا یابی در داده های ایرانی و طرح یک مسئله کاربردی و حل آن با ترکیبی از داده های هوشمند ،  این اتفاق علمی پژوهشی رقم خورده است.به همین منظور زیر مجموعه های مختلفی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله ستاد توسعه فناری های دیجیتال و هوشمند سازی  از این گردهمایی حمایت می کنند .

این حمایت با پرداخت جوایز نقدی از 20 میلیون تا سقف 60 میلیون تومان برای تیم های منتخب در نظر گرفته شده است . همچنین دو تیم منتخب امکان ورود به برنامه پرورش کسب و کارها ی شرکت سرآوا را خواهند یافت ، محل برگزاری این گردهمایی کارخانه نوآوری تهران است و متقاضیان تا 28 مهرماه سال 98 فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند . مهلت ارسال طرح ها هم تا  15 آبان 98 تعیین است ..

 

 

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت