رونق تولید
امروز : جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > بیش از 80هزار میلیاردتومان محصول دانش‌بنیان تجاری‌سازی شد

صفحه اصلی > اخبار 


رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

بیش از 80هزار میلیاردتومان محصول دانش‌بنیان تجاری‌سازی شد

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: برآوردها حاکی از این است تا پایان سال 97، شرکت های دانش بنیان بیش از 80 تا 90 هزار میلیارد تومان، محصول و خدمات دانش بنیان را تجاری سازی کرده اند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری‌فر رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری درباره میزان فروش شرکت های دانش بنیان، بیان کرد: یکی از دغدغه های اصلی معاونت علمی و فناوری در شکل گیری زیست بوم نوآوری، تسهیل مسیر تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان است که برای اجرایی شدن این امر، برنامه های مختلفی در معاونت در حال پیگیری است.

وی افزود: تا پایان سال 96 شرکت های دانش بنیان با وجود مشکلات اقتصادی زیادی که گریبان کشور را گرفته بود، توانستند حدود 60 هزار میلیارد تومان فروش داشته باشند. این میزان فروش در سال 97، بیش از 80 تا 90 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

به گفته قادری‌فر، این عدد فقط به فروش محصولات در داخل کشور محدود نمی شود، بلکه بخشی از این میزان فروش به صادرات محصولات دانش بنیان نیز مرتبط می شود.

وی همچنین عنوان کرد: ورود شرکت های دانش بنیان به عرصه اقتصاد کشور، نوید بخش تغییرات اساسی در اقتصاد سنتی بر پایه نفت است. تغییراتی که می تواند پایه های اقتصادی کشور را محکم تر و راه را برای ورود جوانان به عرصه های کلان اقتصادی باز کند و به عبارتی دیگر معنی دار شدن اقتصاد دانش بنیان در منظومه اقتصادی کشور را از یک اقتصاد خرد به اقتصاد کلان شاهد هستیم. 

پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت