رونق تولید
امروز : چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

اخبار > درآمدهای ارزی کشور با ارتقای تعاملات بین‌المللی آزمایشگاهی افزایش می‌یابد

صفحه اصلی > اخبار 


درآمدهای ارزی کشور با ارتقای تعاملات بین‌المللی آزمایشگاهی افزایش می‌یابد

از جمله اهدافی که شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جاری پیگیری می کند، افزایش درآمدهای ارزی با کمک ارتقای تعاملات بین المللی آزمایشگاهی است.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی ریاست جمهوری، برنامه کلان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری در سال های 98 و 99، ارتقای تعاملات بین المللی با هدف افزایش درآمدهای ارزی برای کشور است. 

تنها راه چاره رهایی از اقتصاد نفتی و سنتی، توسعه صنایع دیگر و فناوری های مدرن در کشور است. اگر بتوانیم صنایع مختلفی چون صنعت گردشگری، صنایع دستی و فرهنگی، صنعت فناوری های نوین مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و غیره را در کشور توسعه دهیم می توانیم به رهایی از اقتصادی نفتی که سالهاست گریبان گیر این کشور است، امیدوار باشیم.

یکی از حوزه هایی که می تواند کمک بزرگی به افزایش درآمدهای ارزی کشور کند، صنعت آزمایشگاهی کشور است. صنعتی که با حضور متخصصان و فناوران داخلی در چند سال اخیر توسعه قابل قبولی یافته است. این صنعت رو به رشد ظرفیت زیادی برای رونق دهی به اقتصاد کشور دارد، به همین دلیل شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد برآمده است که تعاملات بین المللی خود را با دیگر کشورها افزایش دهد.

از جمله راه‌های کسب درآمد بین المللی در شبکه آزمایشگاهی، «ارائه خدمات آزمایشگاه بین الملی»، «پیاده سازی استانداردها و ممیزی»‌ و «برگزاری دوره‌های آموزشی» است.

پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت