رونق تولید
امروز : چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

اخبار > واردات محصولات زیستی با توسعه فعالیت شتاب‌دهنده‌ها کاهش می‌یابد

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

واردات محصولات زیستی با توسعه فعالیت شتاب‌دهنده‌ها کاهش می‌یابد

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه فعالیت شتاب دهنده ها در کشور، بر حمایت ستاد از شکل گیری شتاب دهنده های تخصصی در حوزه زیست فناوری تاکید کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری درباره شکل گیری شتاب دهنده های زیستی در کشور، تصریح کرد: توسعه شتابدهنده های حوزه دارویی و زیست فناوری تحول آفرین هستند و برخی از این شتاب دهنده هاتاثیرات مثبتی بر روی بازار این حوزه می گذارند.

وی افزود: یکی از مهم ترین اهداف ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از شکل گیری شتاب دهنده ها در کشور است، زیرا این شتاب دهنده ها با حضور جوانان مستعد کشور راه اندازی می شوند و پتانسیل بالایی برای ایجاد تغییر در حوزه زیستی کشور دارند.

به گفته قانعی، شتاب دهنده های زیستی فعال در کشور در حوزه های مختلفی چون دارو، واكسن، پروبیوتیك، آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشكی، داروهای نوتركیب، كیت تشخیصی، سلامت الكترونیك، داروهای پیشرفته و نانو دارو فعالیت دارند.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که اگر فعالیت شتاب دهنده ها را توسعه دهیم، واردات محصولات زیستی و خروج ارز از کشور کاهش می یابد. 

پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت