رونق تولید
امروز : يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨

اخبار > فناوری‌های ساخت افزایشی و کاربردهای آن معرفی شد

صفحه اصلی > اخبار > حوزه ریاست 


فناوری‌های ساخت افزایشی و کاربردهای آن معرفی شد

در برگزاری سمیناری با حمایت ستاد توسعه فناوری فوتونیک،لیزر،مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری های ساخت افزایشی وکاربردهای آن معرفی شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،دومین سمینار معرفی فناوری های ساخت افزایشی و کاربردهای آن با حمایت ستاد توسعه فناوری فوتونیک، لیزر،مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی ساخت افزایشی و آزمایشگاه تحقیقاتی شیمی کاربردی دانشگاه زنجان برگزار شد.

آشنایی با فناوری پرینت سه بعدی،وضعیت کنونی و آینده آن،معرفی تکنولوژی پرینتر سه بعدی FDM و کاربردهای آن ومعرفی مواد اولیه مورد استفاده در FDMاز جمله محورهای اصلی این سمینار بود.

فناوری ساخت افزایشی یکی از 10فناوری بنیان برانداز دنیا تا سال ۲۰۲۵ خواهد بود.ماهیت بین رشته ای این فناوری به گونه ای است که رشته‌های مهندسی مکاترونیک ومواد به صورت مستقیم و رشته های مهندسی نرم افزار، عمران، معماری و طراحی صنعتی به صورت غیر مستقیم در زنجیره ارزش آفرینی این فناوری قرار دارند. 

سرعت بالای رشد این فناوری به نحوی است که کمتر کسی امروزه در محیط های آکادمیک و صنعتی نامی از تحولات آن را نشنیده باشدو به طور حتم در آینده ای نزدیک در زمره فناوری های استراتژیک در کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد.

پایان پیام /26


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت