رونق تولید
امروز : جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > ایده‌های خلاق به کمک صنعت کشاورزی می‌آید

صفحه اصلی > اخبار > حوزه ریاست 


با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

ایده‌های خلاق به کمک صنعت کشاورزی می‌آید

«جشنواره ایده‌های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» عنوان رویدادی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فرصتی برای تعامل ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی و منابع طبیعی فراهم می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار می شود. شناسایی افراد خلاق، نوآور و فناور حوزه کشاورزی و منابع طبیعی از اتفاقاتی است که این رویداد دنبال می کند تا با حضور این افراد شاهد تحول و ورود خلاقیت به این حوزه باشیم.

هدف از برگزاری این رویداد شناخت نیازهای صنعت کشاورزی است تا بستری برای معرفی ایده های نوآورانه و فناورانه ایجاد شود. این رویداد زمینه برای تعامل ایده پردازان و سرمایه پردازان را فراهم می کند تا این ایده ها پس از جذب سرمایه گذار وارد مرحله تجاری‌سازی شوند.

«جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» در محورهایی همچون دام و طیور، آب و خاک، شیلات و آبزیان، زراعت و باغبانی، ماشین آلات کشاورزی، مدیریت ضایعات، هوشمندسازی کشاورزی و اقتصاد و بازرگانی و گیاهان دارویی برگزار می شود.

با توجه به انتشار فراخوان جشنواره، افراد تا 10 خرداد ماه سال جاری برای ارسال ایده های  خود مهلت  دارند. پس از داوری ها 20 ایده برتر انتخاب می شوند تا در حضور صاحبان صنایع آن را ارائه دهند. در نهایت نیز 3 ایده برتر انتخاب می شوند و جوایزی دریافت می کنند. البته با حمایت بخش های مختلف این سه طرح وارد مرحله تجاری‌سازی  می شوند.

«جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» مرداد ماه سال جاری توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در محل این سازمان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

پایان پیام/25


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت